Emocje w „Spodku” gwarantowane

Jedni bronią, inni chcą je odzyskać. Mowa o coraz bardziej cenionych mistrzowskich pasach federacji KSW.

W sobotę w katowickim „Spodku” podczas 41. gali Konfederacji Sztuk Walki zobaczymy wielu mistrzów - aktualnych i byłych. Pasów KSW będą bronili Borys Mańkowski w półśredniej, po raz czwarty, oraz Brazylijczyk Kleber Koike Erbst w piórkowej. Z byłych posiadaczy tytułów zobaczymy Brazylijczyka Fernando Rodriguesa Jr., Marcina Wrzoska i Antoniego Chmielewskiego, którzy nie ukrywają, że chcą je odzyskać. No i wreszcie do klatki wejdą ci, którzy do mistrzowskich pasów aspirują. Między innymi medalista olimpijski w zapasach Damian Janikowski, Kamil Szymuszowski i... Popek Monster.

 

Fot. Materiały prasowe / źródło: Materiał prasowy


Na otwarcie gali zobaczymy starcie niepokonanego 24-letniego Macieja Kazieczkę z Gracjanem Szadzińskim. W kategorii piórkowej zadebiutuje Francuz Salahdine Parnasse, który skrzyżuje rękawice z Łukaszem Rajewskim. Porażki w w KSW nie doznał też Kamil Szymuszowski i być może zwycięstwo z Grzegorzem Szulakowskim pozwoli mu w końcu uzyskać szansę walki o tytuł mistrzowski.

 

Na taką szansę czeka też Damian Janikowski, który stoczy swój drugi zawodowy pojedynek w MMA. Po udanym debiucie na PGE Narodowym stanie jednak przed ogromnym wyzwaniem, jakim będzie pojedynek z doświadczonym Antonim Chmielewskim. Ciekawostką jest fakt, że w ekipie wspierającej tego drugiego będzie... Szymon Kołecki.

 

Mistrzem KSW w wadze 120 kg był Fernando Rodrigues Jr, ale stracił pas po błyskawicznej porażce z Marcinem Różalskim, który niedawno zrezygnował z tego tytułu i odszedł z KSW. Brazylijczyk może więc myśleć o jego odzyskaniu, ale najpierw musi pokonać w „Spodku” błyskawicznie kończącego swoje pojedynki młodego i głodnego zwycięstw Michała Andryszaka. O odzyskaniu pasa KSW w piórkowej marzy też Marcin Wrzosek, który będzie walczył z Romanem Szymańskim. Potem będzie czekał na wynik pojedynku Brazylijczyka Klebera Koike Erbsta (z którym przegrał w maju na Stadionie Narodowym i stracił mistrzostwo) z Arturem Sowińskim. To będzie ich drugie starcie, pierwsze dwa lata temu wygrał Polak.

 

Sporym zainteresowaniem cieszy się zestawienie rapera Popka Monstera z debiutującym w zawodowym MMA aktorem Tomaszem Oświecińskim. Panowie nie pałają do siebie sympatią i w klatce na pewno będzie się działo.

 

Wreszcie w walce wieczoru mistrz kategorii półśredniej KSW Borys Mańkowski sprawdzi się w pojedynku z Roberto Soldiciem, który przyjechał z passą sześciu wygranych z rzędu przez nokaut, z których pięć zakończył już w pierwszej rundzie.

 

Karta walk KSW 41
O pas kategorii półśredniej (77 kg) Borys Mańkowski (19-6-1, 3 KO, 7 SUB) - Roberto Soldić (12-2, 10 KO, 1 SUB), 5 rund po 5 minut
Freak fight (120 kg) Popek Monster (3-2, 3 KO) - Tomasz Oświeciński (0-0), 3x5 minut
O pas w kategorii piórkowej (66 kg) Kleber Koike Erbst (22-4-1, 2 KO, 18 SUB) - Artur Sowiński (18-8-2NC, 6 KO, 7 SUB), 5x5 minut
(66 kg) Marcin Wrzosek (12-4, 5 KO, 3 SUB) - Roman Szymański (10-3, 1 KO, 3 SUB), 3x5 minut
(120 kg) Fernando Rodrigues Jr (11-3, 8 KO, 2 SUB) - Michał Andryszak (19-6-1NC, 12 KO, 6 SUB), 3x5 minut
(84 kg) Damian Janikowski (1-0, 1 KO) - Antoni Chmielewski (32-16, 5 KO, 18 SUB), 3x5 minut
(70 kg) Kamil Szymuszowski (16-4, 2 KO 4 SUB) - Grzegorz Szulakowski (8-1, 2 KO, 4 SUB), 3x5 min
(66 kg) Łukasz Rajewski (7-2-1NC, 5 KO) - Salahdine Parnasse (9-0-1, 1 KO, 4 SUB), 3x5 min
(70 kg) Maciej Kazieczko (3-0, 2 KO) - Gracjan Szadziński (6-2, 4 KO), 3x5 min


Wszystkich uczestników KSW 41 będzie można obejrzeć już podczas piątkowej ceremonii ważenia (godz. 18.00) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Wstęp wolny.


Transmisja z gali KSW 41 będzie za pomocą usługi pay-per-view będzie dostępna w Cyfrowym Polsacie i UPC oraz na IPLA. Koszt 40 złotych.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~MaxUżytkownik anonimowy
~Max :
No photo~MaxUżytkownik anonimowy
Za ten chłam cztery dychy? Żarty.
23 gru 17 00:59 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii