Historyczny sukces na dziesięciolecie ZKS Slavia Ruda Śląska

Ekipa z Rudy Śląskiej miała co świętować.
 źródło: Materiał prasowy

Z rozegranych w Zgierzu mistrzostw Polski seniorów w zapasach rudzianie przywieźli 9 medali, w tym trzy z tego najcenniejszego kruszcu.

Tytuły mistrzów Polski wywalczyli dla Slavii:
Adrian Hajduk (57 kg) – był to już ósmy tytuł Adriana, co stawia go w gronie najbardziej utytułowanych zawodników na arenie krajowej.
Grzegorz Łabus (61 kg) – także w tym roku zdobył już złoty medal mistrzostw Polski do lat 23, ten zdobyty w Zgierzu był dmiłą niespodzianką.
Andrzej Sokalski (74 kg) - w tym sezonie zawodnik ten zdobył m.in. piąte miejsce w mistrzostwach Europy.
Srebrny medal wywalczyła Natalia Strzałka (69 kg) uległa jedynie brązowej medalistce IO w Rio Monice Michalik.
Brązowe medale zdobyli: Daria Szymeczko (55 kg), Dominika Kulwicka (58 kg), która dopiero w grudniu skończy 18 lat i była najmłodszą uczestniczką mistrzostw w Zgierzu, Natalia Kubaty (60 kg), Alicja Kubaty (69 kg) i Kamil Wojciechowski (97 kg).
W klasyfikacji klubowej w zapasach kobiet Slavia Ruda Śląska zajął II miejsce, ustępując jedynie MKS Cement Gryf Chełm.
W klasyfikacjach wojewódzkich kobiet i w stylu wolnym triumfowało województwo śląskie.

Gorzej powiodło się śląskim reprezentantom stylu klasycznego. Na podium staneli tylko dwaj zawodnicy Unii Racibórz: Dawid Ersetic (59 kg), który zdobył srebro oraz Mateusz Wanke (71 kg), który wywalczył brąz. Klasyfikację klubową wśród klasyków wygrał Olimpijczyk Radom (428 pkt),