Arkadiusz Michalski wicemistrzem Europy

Arkadiusz Michalski

Kolekcja medalowa biało-czerwonych powiększyła się o kolejny krążek, tym razem koloru srebrnego. Zdobył go Arkadiusz Michalski.

Arkadiusz Michalski zdobył dziś na pomoście w norweskim Forde srebrny medal mistrzostw Europy. Startujący w kategorii 105 kg sztangista Budowlanych Opole uzyskał w dwuboju 403 kg, a złoty medal przegrał jedynie wagą ciała. Lżejszy od Polaka był Łotysz Arturs Plesnieks, który także zaliczył 403 kg.

O wszystkim decydowało ostatnie podejście w konkursie. Michalski podrzucił 226 kg, co dawało mu złoty medal w dwuboju. Plesnieks, główny faworyt tej kategorii, miał jednak jeszcze jedno podejście i było wiadomo, że jeśli upora się ze sztangą ważącą 226 kg, wyprzedzi naszego zawodnika. Uporał się, choć to podejście do końca nie było czyste (dociski w stawach łokciowych), co dostrzegł jeden z arbitrów. Dwaj pozostali zapalili białe światełka, co oznaczało tytuł mistrzowski dla Łotysza. Polak ważył 104,92 kg, a Łotysz 104,25 kg.

Na wysokim, 5. miejscu uplasował się Jarosław Samoraj (Mazovia Ciechanów), który uzyskał 395 kg (177+218).

Dla Arkadiusza Michalskiego to drugi medal wywalczony podczas mistrzostw Starego Kontynentu. Przed rokiem zdobył brązowy medal (399 kg), przegrywając m.in. z Bartłomiejem Bonkiem (408 kg).