"Spodek" - ważny siatkarski przystanek biało-czerwonych w tym sezonie

To nasza mekka, ta hala wyzwala tylko pozytywne emocje i tutaj odnieśliśmy najważniejszy triumf, mistrzostwo świata - tak mówią i na każdym kroku podkreślają zawodnicy, trenerzy czy działacze siatkarscy o katowickim „Spodku”. Zasłużony i nieco wysłużony już obiekt doczekał się w naszym kraju silnej konkurencji, bo taką są hale w Gdańsku, Łodzi czy Krakowie.

POLSKA - BRAZYLIA
 fot. Rafał Oleksiewicz  /  źródło: Pressfocus

Niemniej „Spodek” trzyma się dzielnie i jest ważnym przystankiem na tegorocznym siatkarskim szlaku. W najbliższą sobotę spotkanie towarzyskie biało-czerwonych z Iranem (godz. 20.00) będzie debiutem nowego trenera Ferdinando De Giorgiego oraz jego ekipy. A zarazem będzie pożegnaniem Krzysztofa Ignaczaka, światowej klasy libero, z reprezentacją.


Podczas tej ważnej potyczki, organizowanej przez Fundację Aleja Gwiazd Siatkówki, przygotowano dla kibiców sporą niespodziankę. O godz. 17.00 odciski dłoni odsłonią mistrzowie świata z Katowic'2014: Michał Kubiak, Marcin Możdżonek, Paweł Zatorski, Karol Kłos i Andrzej Wrona oraz wicemistrz świata'2006 Łukasz Kadziewicz. Kibice będą mieli okazję się z nimi spotkać i porozmawiać.


W połowie czerwca, "Spodek" ponownie będzie gościł reprezentację Polski, bo zagra spotkanie o punkty w Lidze Światowej z Rosją (15.06. godz. 20.15). W pierwszym spotkaniu w katowickiej hali zaprezentują się siatkarze USA i Iranu (17.15). Potem biało-czerwoni na kolejne dwie potyczki z Iranem oraz USA przeniosą się do łódzkiej Atlas Areny. Na przełomie sierpnia i września stolica Górnego Śląska, a od 1 lipca - już jako stolica Metropolii Silesia, jak podkreślił prezydent Katowic Marcin Krupa - będzie gościła reprezentację Holandii, Turcji, Belgii oraz Francji podczas meczów eliminacji grupy D w mistrzostwach Europy. W nich Polska inauguracyjne spotkanie z Serbami rozegra na warszawskim stadionie PGE Narodowym. Kolejne mecze rozegra w Gdańsku. Pozostałe grupy grać będą w Szczecinie i Krakowie. W Tauron Arenie rozegrane zostana spotkania play offu, ćwierćfinały, półfinały oraz finał. W „Spodku” rozegranych zostanie sześć meczów eliminacyjnych, drugiej fazy play off oraz dwa ćwierćfinałowe. Podczas mistrzostw Europy zaplanowano również szereg imprez towarzyszących. I tak Katowice będą gospodarzem I turnieju olimpiad specjalnych, w którym rywalizować będą zespoły 8 państw.


Bilety na wszystkie mecze w „Spodku” można nabyć w serwisie ebilet.pl pod linkiem: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-drużynowe/siatkówka.

Z tej samej kategorii