Zabrakło ognia w oczach - przepraszamy Polskę

Wyjątkowo smutne pożegnanie polskich siatkarzy z mistrzostwami Europy. Wypowiadając się po meczu ze Słowenią, wskazywali, że "nic nie działało".

Polska - Slowenia
 fot. Rafał Oleksiewicz  /  źródło: Pressfocus

Mateusz Bieniek: - Każdy mógł dać od siebie coś więcej. Słoweńcy zagrali dobre spotkanie, wznieśli się na wyżynę swoich umiejętności. Strasznie mi jest smutno. Nie mam pojęcia, co zawiniło, nastrój w drużynie jest bardzo dobry. Ciężko mi cokolwiek powiedzieć. Pozytywy? Fajne były te dwa zwycięstwa w grupie, wtedy atmosfera było pozytywnie nakręcona.

Michał Kubiak (kapitan reprezentacji): - Nie graliśmy dobrze, Słoweńcy zaprezentowali się o wiele lepiej, gratulacje dla nich. Graliśmy dobrze w tym turnieju, nie ma znaczenia, czy po drugiej stronie była Estonia, czy Finlandia. Podejrzewam, że jakby stał tam ktokolwiek inny, też byśmy wygrali. Zabrakło ognia w oczach, który był podczas tej pierwszej fazy turnieju. Nawet jak dobrze zagrywaliśmy, to Słoweńcy przyjmowali nas w punkt, a my na ich serwis nie potrafiliśmy odpowiedzieć.

Łukasz Wiśniewski: - Krótko mówiąc, nie działało. Słoweńcy byli od nas lepsi w każdym elemencie, zaczynając od zagrywki, po przyjęcie, chłodną głowę i cierpliwość, zwłaszcza na wysokiej piłce. Gdyby tak nie było, nie przegralibyśmy gładko 0:3.

Łukasz Kaczmarek: - Nie pozostaje nic innego, jak tylko przeprosić całą Polskę za to spotkanie i za całe mistrzostwa. Ale też nie możemy sobie zarzucić, że nie pracowaliśmy ciężko, bo całe lato spędziliśmy w Spale. Wylewaliśmy tam pot, po to, aby odnieś sukces w tym turnieju. Niestety, nie udało się. Na boisku było widać, że walczyliśmy, daliśmy serducho ale nie wyszło. Ciężko jest mi powiedzieć dlaczego, może za bardzo chcieliśmy, może zabrakło tego luzu. Na pewno pokazaliśmy, że te umiejętności mamy, bo potrafiliśmy wygrywać różne spotkania. Ten mecz nam nie wyszedł i tutaj nie ma co dalej gdybać, wracać do tego spotkania, było bardzo złe w naszym wykonaniu. Rywal naprawdę nie zagrał niczego fenomenalnie. Wielkie gratulacje dla drużyny Słowenii, ale pewnie oni sami mogą przyznać, że nie była to siatkówka na niesamowitym poziomie. Po prostu wygrali, a my przegraliśmy i tyle..

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~KibicUżytkownik anonimowy
~Kibic :
No photo~KibicUżytkownik anonimowy
Komentatorzy sportowi przecież mówią, że jest to zespół "w budowie". Nowe twarze, zgrywanie się itd. A to, że nagadali jak np. Buszek, że liczy się tylko zwycięstwo w turnieju no to trudno, to jego gadanie, a że ktoś uwierzył no to też trudno.
31 sie 17 11:12
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii