Vital Heynen nowym trenerem reprezentacji siatkarzy!

Tym samym został 27. trenerem w historii reprezentacji Polski mężczyzn. Kontrakt obowiązuje do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Vital Heynen
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej w głosowaniu jawnym podjął decyzję o wyborze nowego trenera reprezentacji Polski mężczyzn, którym został Vital Heynen.

 

Podczas środowego posiedzenia zarządu wszyscy rekomendowani zaprezentowali swoje analizy potencjału męskiej kadry oraz koncepcje pracy z męską kadrą narodową.

Na podstawie materiałów przygotowanych przez Zespół, osobistych prezentacji, rozmów z kandydatami oraz dyskusji – 19 członków Zarządu podjęło w głosowaniu jawnym decyzję o powierzeniu męskiej reprezentacji Polski Vitalowi Heynenowi.

Vital Heynen (ur. 12.06.1969 w Belgii) przez całą zawodniczą karierę związany był z rodzimym klubem Noliko Maaseik. Już jako junior prezentował duże możliwości na pozycji rozgrywającego. Największe sukcesy odniósł pod opieką szwedzkiego trenera Andersa Kristianssona zdobywając czterokrotnie mistrzostwo i pięciokrotnie Puchar Belgii.

Po zakończeniu kariery w 2005 roku został w macierzystym klubie asystentem trenera, by po roku objąć stanowisko pierwszego szkoleniowca. Podczas sześcioletniej pracy z Noliko wygrał czterokrotnie ligę, pięć razy zdobył Puchar i cztery razy Superpuchary. W 2009 i 2011 wybierano go w Belgii trenerem roku. W tym samym czasie „otarł się” też o plażową odmianę siatkówki (5. miejsce w FIVB Grand Slam pary Mouha/Gielen).

Po opuszczeniu ojczyzny w 2012 roku podjął pracę w klubach zagranicznych, wszędzie obejmując posadę w trakcie sezonu i wyciągając z tarapatów przejmowane drużyny. Rozpoczął w Ziracie Bankasi Ankara (2012-2013), następnie w Transferze Bydgoszcz (2014-2016), a później w Tours VB (2016-2017).

Od 2012 roku łączył pracę w klubach z funkcją trenera reprezentacji. Początkowo Niemiec, z którymi w tym samym roku awansował do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, a dwa lata później, podczas mistrzostw świata w Polsce, po zwycięstwie nad Francją zdobył brązowy medal. Po nieudanych kwalifikacjach do IO Rio de Janeiro zrezygnował z Niemiec na rzecz reprezentacji Belgii, łącząc tę funkcję z posadą trenera mistrza Niemiec: VfB Friedrichshafen.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~Cooo?Użytkownik anonimowy
~Cooo? :
No photo~Cooo?Użytkownik anonimowy
Belg? Chyba po to żebyśmy całkiem upadli na kolana.
7 lut 19:21 | ocena:50%
Liczba głosów:2
50%
50%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~pepeUżytkownik anonimowy
~pepe
No photo~pepeUżytkownik anonimowy
do ~Cooo?:
No photo~Cooo?Użytkownik anonimowy
7 lut 19:21 użytkownik ~Cooo? napisał
Belg? Chyba po to żebyśmy całkiem upadli na kolana.
jeszcze się z tych kolan nie podnieśliśmy - klęczymy od dawna...
8 lut 13:22
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii