Pierwszy sprawdzian biało-czerwonych

To już finisz przygotowań przed rozpoczynającymi się w najbliższy wtorek kwalifikacjami do przyszłorocznych mistrzostw świata.

Reprezentacja Polski siatkarek
 fot. FIVB  /  źródło: Informacja prasowa

Polki od początku tygodnia trenują w Legionowie. W zajęciach bierze udział 18 zawodniczek. Jako ostatnia dołączyła Maja Tokarska, która przyleciała z Kobe, gdzie brała udział w Klubowych Mistrzostwach Świata. Kadrę opuściły natomiast Małgorzata Jasek, Ewelina Tobiasz i Emilia Mucha.

 

- Po wstępnej części przygotowań, która miała miejsce w Szczyrku, w Legionowie kontynuujemy naszą pracę. Skupiamy się teraz na taktyce gry, ustawieniem pierwszej piłki oraz ustawieniem naszej gry w systemie blok-obrona. Oczywiście nie zapominamy o technice. Chcemy, żeby zawodniczki skorzystały jak najwięcej podczas pobytu na zgrupowaniu - powiedział trener reprezentacji Polski, Jacek Nawrocki.


Formę naszych siatkarek przed turniejem kwalifikacyjnym na Torwarze sprawdzą Belgijki. Pierwszy mecz dzisiaj (godz. 17.00), drugi w sobotę (również 17.00). Dzień później oba zespoły wezmą także udział w grze kontrolnej. Wszystkie spotkania w odbędą się w Legionowie. - W meczach z Belgią zagramy składem zbliżonym do tego, jaki wystawimy w turnieju na Torwarze - zdradził Nawrocki.


W eliminacjach do mistrzostw świata 2018 Polki zmierzą się z Serbią, Słowacją, Cyprem, Islandią i Czechami. Faworytkami są Serbki, srebrne medalistki ostatnich igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro i obecnie chyba najlepsza ekipa na Starym Kontynencie. Na mistrzostwa awans wywalczy tylko zwycięzca, druga drużyna otrzyma jeszcze jedną szansę w sierpniowym turnieju barażowym.


- Z piątki rywalek zespoły Cypru oraz Islandii są praktycznie nieznane. Oczywiście podejdziemy do tych spotkań bez lekceważenia. Jednak koncentrujemy się głównie na trzech zespołach - Serbii, Czechach i Słowacji – przyznał szkoleniowiec naszej drużyny.

Reprezentacja Polski kobiet na zgrupowaniu w Legionowie
Rozgrywające: Joanna Wołosz, Marlena Pleśnierowicz.
Atakujące: Berenika Tomsia, Monika Bociek.
Środkowe: Agnieszka Kąkolewska, Gabriela Polańska, Zuzanna Efimienko, Maja Tokarska, Klaudia Alagierska, Aleksandra Sikorska.
Przyjmujące: Natalia Mędrzyk, Martyna Grajber, Malwina Smarzek, Roksana Brzóska, Patrycja Polak, Tamara Kaliszuk, Julia Twardowska.
Libero: Agata Witkowska, Aleksandra Krzos.

Z tej samej kategorii