Katastrofa. Polacy przegrywają ze Słowenią i odpadają z Euro!

Biało-czerwoni byli stawiani w gronie kandydatów do podium i wiele sobie obiecywaliśmy po ich występie. Sen o medalu skończył na przegranym barażu ze Słowenią!

Polska - Slowenia
 fot. Rafał Oleksiewicz  /  źródło: Pressfocus

Siatkarze Słowenii katem biało-czerwonych. Dwa lata temu zatrzymali naszą reprezentację w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Dziś dokonali sztuki jeszcze większej, bo wygrali z Polakami w barażach i to bezdyskusyjnie, potrzebując na to zaledwie 87 minut. Sen o medalu prysł jak mydlana bańka. Miało być cudnie, skończyło się krachem.

Polscy siatkarze mieli dobre wspomnienia z meczów z Finami i Estończykami, ale tym razem w I secie rolę się odwróciły. Mecz był wyrównany do remisu 21:21. Końcowe fragmenty Słoweńców mocno kulały, ale tym razem to oni mieli powody do zadowolenia. Drzyzga źle rozegrał piłkę, która minęła Bartłomieja Lemańskiego i sytuację próbował ratować Kubiak - bezskutecznie. Potem Konarski posłał piłkę w aut, a chwilę potem rywale postawili skuteczny blok. Trudno marzyć o wygraniu kiedy teoretycznie dwaj najskuteczniejsi: Konarski i Kurek spisują się kiepsko. Ten pierwszy skończył 3 piłki na 8, a ten drugi 1 na 6. Jedynie Kubiak ratował sytuację, bo nie tylko dobrze przyjmował, ale również dobrze sobie radził w ofensywie. Po tej partii trener Słoweńców, Slobodan Kovac miał powody do zadowolenia, choć mecz w tym momencie był daleki od rozstrzygnięcia.

Potrzeba cierpliwości i konsekwencji – tak mówiono w kuluarach, ale w kolejnej odsłonie znów widzieliśmy szalejących w obronie i skutecznych Słoweńców. A po drugiej stronie siatki stali zagubieni, wystraszeni oraz zupełnie „rozklekotani” biało-czerwoni. Wicemistrzowie Europy niemal z każdą akcją się nakręcali i cały czas prowadzili kilkoma punktami.  Przy stanie 11:15 zamiast Kubiaka na parkiecie pojawił się Buszek, a potem Szalpuk za Kurka. Mignął też Łukasz Wiśniewski. Zatliła się iskierka nadziei gdy doprowadziliśmy do remisu 15:15, ale potem kilka błędów i Słoweńcy znów byli nie do doścignięcia.

W trzecim secie gra w naszym wykonaniu kulała, a rywalom było to w graj. Dejan Vincic, rozgrywający Słoweńców, dokonywał właściwych wyborów, a jego koledzy stanęli na wysokości zadania. Trener De Giorgi nerwowo rozglądał się na wszystkie strony i mieliśmy wrażenie, że również stracił kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Przy wyniku 14:21 dokonał podwójnej zmiany (na boisku pojawili Łomacz i Konarski), ale to nie odmieniło naszej gry.


Gra w tym turnieju od początku nie była satysfakcjonująca. Porażkę z Serbią zrzucano na karb presji. Cieszyliśmy się ze zwycięstw z Finlandią i Estonią, choć były obowiązkiem naszych siatkarzy. Porażka ze Słowenia była klęską i obnażyła wszystkie nasze braki. To nieprawdopodobne, bo przecież awans do strefy medalowej był głównym celem. Skończyło się na ocieraniu łez w cichej szatni. Obok tej klęski nie można przejść obojętnie, aczkolwiek po meczu prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Jacek Kasprzyk uspokajał i zapewniał, że nie będzie żadnych nerwowych ruchów, lecz chłodna analiza...

 

POLSKA – SŁOWENIA 0:3 (21:25, 21:25, 19:25)

 

POLSKA: Drzyzga, Kurek (3), Lemański (4), Konarski (4), Kubiak (5), Bieniek (6), Zatorski (libero) oraz Łomacz, Kaczmarek (9), Buszek, Szalpuk (3), Wiśniewski, Kochanowski (1). Trener Ferdinando DE GIORGI.

SŁOWENIA: Vincic (1), Stern (4), Pajenk (13), Gasparini (10), Urnaut (9), Sket (13), Kozamernik (5), Kovacić (libero). Trener Slobodan KOVAC.

Sędziowali: Laszlo Adler (Węgry) i Epaminondas Gerothodoros (Grecja). Widzów 8681.

Przebieg meczu

I:10:7, 14:15, 20:19, 21:25.

II: 10:7, 11:15, 16:20, 21:25.

III: 10:9, 11:15, 14:20, 19:25.

Bohater – Dejan VINCIC.

Komentarze (4)

Napisz komentarz
No photo
No photo~Kibic Użytkownik anonimowy
~Kibic :
No photo~Kibic Użytkownik anonimowy
Srawianie nłoskich trenerów wyjdzie nam bokiem .w lidze to sie potwierdzi. Czy nie można mysli polskiej w śiatkowceprzelozyc na mlodych polskich trenerow o rok dłużej z wynikiem .a o ile taniej przeliczcie prezesi
31 sie 17 00:47 | ocena:67%
Liczba głosów:3
67%
33%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~KlapaUżytkownik anonimowy
~Klapa :
No photo~KlapaUżytkownik anonimowy
Kto jeszcze na nich chodzi ?! Te bufony nawet kibiców przeprosić nie potrafią !!
31 sie 17 06:20 | ocena:67%
Liczba głosów:3
67%
33%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~POLOUżytkownik anonimowy
~POLO :
No photo~POLOUżytkownik anonimowy
Dobrze że tych frajerów nie oglądałem !!!
31 sie 17 05:40 | ocena:67%
Liczba głosów:3
67%
33%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii