Polki znów dały popis. Piąta wygrana z rzędu

Reprezentacja Polski siatkarek rewelacyjnie spisuje się w tegorocznej edycji World Grand Prix. Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego nie przegrały jeszcze meczu a kolejną ofiarą biało-czerwonych okazały się Argentynki, które w sobotę nie ugrały nawet seta.

Polska - Islandia

Polki problem miały tylko w drugim secie, kiedy to rywalki przez większą część prowadziły głównie za sprawą świetnej gry w bloku. Trener Jacek Nawrocki głowił się, jak odwrócić losy seta, jednak dopiero gdy wyższy bieg wrzuciła Berenika Tomsia udało się doprowadzić do remisu, a ostatecznie do wygranej 26:24.

Pozostałe dwa sety były już bez historii i ani przez moment kwestia wyniku nie podlegała dyskusji. Biało-czerwone grały skutecznie, a przede wszystkim pomysłowo. Na pochwałę zasługuję również duża aktywność w obronie Polek, które z dużym poświęceniem asekurowały swoją część boiska. Wszystkie czynniki sprawiły, że ostatecznie Polki mogły cieszyć się z "gładkiego" 3:0.

W niedzielę na zakończenie turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim Polki zagrają z Koreą Południową.

Polska – Argentyna 3:0 (25:10, 26:24, 25:15)

Polska: Kąkolewska (14), Smarzek (14), Tomsia (11), Wołosz (6), Efimienko (5), Grajber (5), Witkowska (libero) oraz Brzóska, Polak (4), Pleśnierowiczi Bociek
Argentyna: Fresco (17), Piccolo (7), Lazcano (7), Acosta (1), Aispurua (1), Vidal (1), Rizzo (libero) oraz Sagardia, Hiruela Tapia, Fortuna (4), Sosa (2) i Franchi (libero)