Trzy scenariusze dla siatkarzy

Przed ostatnią kolejką zmagań w grupie A każde rozwiązanie jest możliwe. Biało-czerwoni mogą jeszcze zająć pierwsze miejsce i awansować bezpośrednio do ćwierćfinału, uplasować się na miejscu premiowanym grą w barażu lub... pożegnać się z turniejem. Poniżej przedstawiamy trzy warianty dla mistrzów świata.

Polska - Serbia
 fot. Rafal Oleksiewicz  /  źródło: Pressfocus

Przypominamy, że o miejscu w tabeli decydują kolejno: liczba zwycięstw, punkty, stosunek setów, stosunek małych punktów, bezpośrednie spotkanie.

 

AWANS DO ĆWIERĆFINAŁU


Zwycięstwo nad Finlandią podtrzymało nasze szanse na bezpośredni awans do ćwierćfinału, ale nie wszystko zależy od nas. Aby zająć pierwsze miejsce Polacy muszą bezwzględnie pokonać Estonię za trzy punkty, z kolei Serbowie muszą przegrać z Finami 0:3 lub 1:3. Jeśli Polacy wygrają 3:2, a Serbowie przegrają 0:3 wówczas o wygraniu grupy A będzie decydował stosunek małych punktów. Pierwsze miejsce da nam także zwycięstwo 3:0 przy porażce Serbów 2:3. Pozostałe rezultaty dadzą zwycięstwo Serbii.
Naszym zdaniem: mało realny scenariusz.

 

AWANS DO BARAŻY


Jeśli Serbowie wygrają dzisiejszy pierwszy mecz w Ergo Arenie, to zapewnią sobie pierwsze miejsce w grupie. Trzypunktowe zwycięstwo drużyny z Bałkanów da nam awans do baraży jeszcze przed naszym meczem, bowiem gorszy dorobek punktowy będą mieli Finowie. Gdyby jednak zespół ze Skandynawii zdobył punkt, to nasza drużyna będzie potrzebowała przynajmniej seta z Estonią, by wyprzedzić Finów. Wszelkie dywagacje zamknie jednak zwycięstwo naszej drużyny.
Naszym zdaniem: najbardziej realny scenariusz.

 

KONIEC TURNIEJU


Niestety, wciąż istnieje możliwość, że nasz zespół pożegna się z mistrzostwami Europy już w fazie grupowej. Do takiej katastrofy mogłoby dojść, gdybyśmy przegrali z Estonią 0:3 lub 1:3, a Finowie wygraliby z Serbią. Koniec mistrzostw oznacza także porażka z Estonią 0:3 i zwycięstwo Serbii z Finami 3:2, bo mielibyśmy gorszy bilans setów.
Naszym zdaniem: bardzo mało realny scenariusz.

 

Z tej samej kategorii