Wynik lepszy niż gra. Polki z drugim zwycięstwem w mistrzostwach Europy

Polska - Węgry

W drugim meczu grupowym mistrzostw Europy w Azerbejdżanie reprezentacja Polski siatkarek pokonała Węgierki 3:1.

Polki - napędzone wczorajszym niesamowitym zwycięstwem nad Niemkami - podejmowały dziś reprezentację Węgier. Podopieczne Jacka Nawrockiego rozpoczęli ten mecz od wygranej w I secie (25:22). W drugiej partii nasze siatkarki zaliczyły przestój, ostatecznie przegrywając ją do 19. Na szczęście kolejne dwie odsłony należały już do reprezentacji Polski, choć w czwartym secie długo zanosiło się na tie-break (w pewnym momencie Polki przegrywały już 6:13). W roli liderki znów świetnie spisała się Malwina Smarzek, która w sumie zdobyła 25 punktów.

Nasza drużyna ma już zapewniony awans do kolejnej rundy. Jutro zagra z Azerbejdżanem o pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans do ćwierćfinału.

Polska – Węgry 3:1 (25:22, 19:25, 25:17, 25:18)

POLSKA: Polak (8), Kąkolewska (14), Efimienko (8), Wołosz (2), Grajber (8), Smarzek (25), Witkowska (libero) oraz Tokarska, Murek (5), Krzos (libero), Bociek (1), Twardowska (1), Pleśnierowicz i Brzóska (5)
WĘGRY: Szakmary (18), Talas (5), Dekany (15), Dobi (8), Liliom (8), Nagy (6), Szpin (libero) oraz Soos, Villam, Bleicher i Torok (1)