Gramy dziś z Turcją o ćwierćfinał mistrzostw Europy. „Trzeba zagrać swoje”

Polki stają dzisiaj przed szansą awansu do grona ośmiu najlepszych drużyn w Europie. Faworytkami starcia z Turcją nie są, ale rywalki dalekie są od wysokiej formy.

Polska - Estonia (Poland - Estonia)
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Mistrzostwa Europy wkraczają w decydującą fazę. Rozpoczęła się walka o awans do ćwierćfinałów. Biało-czerwone po dwóch zwycięstwach z Niemcami oraz Węgrami i porażce z Azerbejdżanem w grupie A zajęły drugie miejsce. W barażu trafiły na trzecią w grupie C Turcję.

 

Turczynki do Gruzji i Azerbejdżanu jechały w roli jednych z głównych faworytek do złota. W fazie grupowej nie pokazały jednak nic nadzwyczajnego. Prezentowały się wręcz słabo. Przegrały z Rosją i Bułgarią i dopiero w ostatnim meczu fazy grupowej pokonały Ukrainę 3:1, zapewniając sobie wyjście z grupy. Ich trener Giovanni Guidetti, ma więc spory problem, bo oczekiwania tureckich kibiców i szefów tamtejszej federacji sięgają złota.

 

Choć na papierze potencjał ekipy znad Bosforu jest znacznie większy niż naszej drużyny, Polki wcale nie stoją na straconej pozycji. Pokazały zwłaszcza w 4 i 5 secie meczu z Niemkami, że potrafią doskonale grać w siatkówkę. I w swoim składzie mają Malwinę Smarzek. Nasza młoda atakująca w pierwszej fazie turnieju zrobiła prawdziwą furorę. W trzech meczach zdobyła aż 78 punktów. Ale aby pokonać Turcję nie wystarczy jej dobra postawa. Musi mieć większe wsparcie w koleżankach.

 

 

Turcja to bardzo doświadczona ekipa. Aż pięć zawodniczek brało udział w mistrzostwach Europy w 2011 roku, w których Turczynki sięgnęły po brąz. Jej czołowymi postaciami są Neriman Ozsoy, Merve Dalbeler Seniye oraz Eda Erdem Dundar. Ta pierwsza, przyjmująca, jest doskonale znana w naszym kraju. W sezonie 2011/12 występowała w Atomie Treflu Sopot. – Mimo porażki z Azerbejdżanem wielkiej tragedii nie ma. Jesteśmy cały czas w grze, trzeba walczyć dalej. Na pewno nie spuścimy głów – zapewniła Joanna Wołosz, rozgrywająca i kapitan naszej drużyny.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~kokeszkoUżytkownik anonimowy
~kokeszko :
No photo~kokeszkoUżytkownik anonimowy
polki z turcją zawsze miały kłopoty a oglądając ich grę wróżę porażkę
27 wrz 17 12:48
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii