Aleksandra Jagieło: Nie wykorzystaliśmy swoich szans

Jesteśmy na siebie złe po porażce, ale nie składamy broni - mówią zgodnie polskie siatkarki po porażce z Rosją w Ankarze.

Aleksandra Jagieło
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Sylwia PYCIA: - Miałyśmy olbrzymią przewagę po dwóch setach, jednak zbyt łatwo oddaliśmy końcówkę trzeciej partii. Podobnie było w tie-breaku. Niestety, znów dały o sobie znać przestoje. Musimy się szybko podnieść, bo kolejne mecze przed nami, a jak pokazały pierwsze odsłony potrafimy grać dobrze.

 

Aleksandra JAGIEŁO: - Nie wykorzystaliśmy swoich szans w trzecim secie i zamiast dobić Rosjanki, to potwierdziła się stara siatkarska prawda. Jesteśmy zdenerwowane na siebie i na wynik tego spotkania, ale to dopiero pierwszy mecz. Trzeba wyciągnąć z niego wnioski i walczyć dalej. Rosjanki były faworytkami, ale my pokazałyśmy, że potrafimy walczyć. Belgijki i Włoszki nie są łatwymi rywalkami, ale broni nie składamy.

 

Tatiana KOSZELIEWA: - Nie grałyśmy dobrze na początku spotkania, ale pokazałyśmy, że jako drużyna potrafimy wychodzić z trudnych sytuacji. Zaczęłyśmy lepiej serwować i poprawiać naszą grę. Punkt zwrotny nastąpił w trzecim secie. Wygrałyśmy tę partię, a Polki były już zmęczone i zapewne rozczarowane, że nie udało im się tego meczu wygrać w trzech setach.

Z tej samej kategorii