Możdżonek i Mika nieobecni w kadrze!

Czy kadra Ferdinando De Giorgiego na Ligę Światowa tryśnie niespodziankami? Kadra bez Mateusza Miki? A może bez Marcina Możdżonka, mającego za sobą udany sezon ligowy? I tak też się stało! Ten pierwszy ma kłopoty zdrowotne i musiał zrezygnować z przygotowań. choć może powrócić przed zgrupowania na mistrzostwa Europy w naszym kraju. Nieobecność tego drugiego jest niespodzianką!

Marcin Możdżonek
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Czy kadra Ferdinando De Giorgiego na Ligę Światową tryśnie niespodziankami? Kadra bez Mateusza Miki? A może bez Marcina Możdżonka, mającego za sobą udany sezon ligowy? I tak się stało! Ten pierwszy ma kłopoty zdrowotne i musiał zrezygnować z przygotowań, choć może powróci na zgrupowanie przed mistrzostwami Europy w naszym kraju. Nieobecność tego drugiego jest niespodzianką! Trener Ferdinando De Giorgi nie zdecydował się na „Możdżona” i tutaj wszyscy są mocno zdziwieni, bowiem środkowy Asseco Resovii znajduje się w świetnej formie.

Ponadto poznaliśmy oficjalnie sztab szkoleniowy. Włoski trener od dawna był znany jako selekcjoner, asystentem jest Piotr Gruszka, zaś III trenerem (oficjalne nazewnictwo) - Oskar Kaczmarek. Do pracy w reprezentacji, jako jej kierownik, powraca Andrzej Wołkowycki.

Kadrowicze po badaniach lekarskich w Warszawie spotykają się 8 maja w Spale i przebywać będą w niej do 19 maja. W następnym dniu biało-czerwoni rozegrają w Katowicach towarzyskie spotkanie z Iranem, zaś od 31 maja do 18 czerwca w kolejne weekendy rozegrają we Włoszech, Bułgarii oraz Polsce rundę kontynentalną Ligi Światowej.

Kadra na LŚ - rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Marcin Komenda; atakujący: Łukasz Kaczmarek, Dawid Konarski, Maciej Muzaj; przyjmujący: Rafał Buszek, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Wojciech Włodarczyk; środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Jakub Kochanowski, Bartłomiej Lemański; libero: Kacper Piechocki, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.

Z tej samej kategorii