Izabela Bełcik: Pomogę reprezentacji

Jeśli drużyna będzie mnie potrzebowała, to może na mnie liczyć. Chcę wystąpić w World Grand Prix – deklaruje doświadczona rozgrywająca reprezentacji Polski.

Izabela Bełcik
 /  fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

JAKUB BOCHENEK: Wciąż pani wypoczywa czy może wakacje dobiegły końca i rozpoczęła pani przygotowania?
IZABELA BEŁCIK: O lenistwie nie ma mowy. Już od pewnego czasu chodzę na siłownię i wykonuję różne ćwiczenia. Powoli wpadam w rytm przygotowań, choć to na razie ogólne zajęcia. Chodzi o to, żeby mięśnie sobie przypomniały, że trzeba pracować. To bardziej takie przygotowania do przygotowań. Wypoczynek jest ważny, ale jeśli jest go zbyt dużo, to przychodzi pewne znużenie, przynajmniej w moim przypadku. Dlatego też muszę się ruszać, by odbudować mięśnie.


Te przygotowania ukierunkowane są już pod sezon klubowy czy reprezentację? Pomoże pani koleżankom w World Grand Prix?
IZABELA BEŁCIK: Jest taki zamysł, że mam wystąpić w tych rozgrywkach, choć ostateczna decyzja będzie oczywiście należała do trenera Makowskiego. Chcę pomóc reprezentacji, jeśli będą potrzebna i powoli kieruję myśli i przygotowania właśnie ku temu.


Zobaczymy panią w całych rozgrywkach?
IZABELA BEŁCIK: To jest kwestia do ustalenia, ale być może nie wystąpię we wszystkich turniejach. Może nie zagram w pierwszym, może w innym. To już będzie zależało od potrzeb reprezentacji. Wszystko okaże się w praniu.

 

Pani młodsze koleżanki właśnie kończą występy w Lidze Europejskiej. Niewiele brakowało, a Polska mogłaby zagrać w finale.
IZABELA BEŁCIK: Pod koniec rozgrywek noga się trochę powinęła, bo choć udało się wygrać jeden mecz z Niemkami, to w pozostałych doznałyśmy porażki, która przekreśliła szanse awansu. Szkoda, bo Niemki można było ugryźć. Z drugiej strony to bardzo poukładana drużyna, której nigdy nie należy lekceważyć, niezależnie od składu w jakim gra. Niemniej szkoda, że nie udało się wywalczyć czegoś więcej.


Jak ocenia pani odmłodzoną reprezentację?
IZABELA BEŁCIK: Bardzo pozytywnie. Niektóre mecze w Lidze Europejskiej były naprawdę dobre w naszym wykonaniu. Pamiętajmy jednak, że chodziło przede wszystkim o to, żeby młodsze dziewczyny miały szansę gry na międzynarodowym poziomie i mogły zebrać cenne doświadczenie. W tym był główny cel i udało się go osiągnąć. W przyszłości to na pewno przyniesie dobre rezultaty.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~MisiekUżytkownik anonimowy
~Misiek :
No photo~MisiekUżytkownik anonimowy
Izaaaaa Iza pokazuje, jak powinny postępować jej starsze koleżanki, które są "zmęczone" grą w reprezentacji...
10 lip 14 22:41 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii