Inauguracja ME w siatkówce na Stadionie Narodowym

Największy stadion w Polsce znów będzie gościł polskich siatkarzy. Reprezentacja Polski zagra na narodowej arenie mecz otwarcia Mistrzostw Europy 2017 z Serbią.

Mistrzostwa świata siatkarzy
 fot. Rafał Oleksiewicz  /  źródło: Pressfocus

Mecz otwarcia przyszłorocznych mistrzostw Europy odbędzie się 24 sierpnia na PGE Narodowym w Warszawie - poinformował prezes związku Jacek Kasprzyk. Biało-czerwoni, tak jak dwa lata temu na otwarcie mistrzostw świata, znów zagrają z Serbami. Wtedy wygrali 3:0. Powtórka byłaby wskazana. Na trybunach ma zasiąść 70 tysięcy kibiców. Prezes spółki zarządzającej obiektem, Jakub Opara, oraz szef PZPS podpisali wczoraj list intencyjny. - Cieszymy się z tego bardzo i chcielibyśmy pobić kolejny rekord na meczu siatkówki, jeśli chodzi o liczbę widzów - powiedział Kasprzyk.

 

W 2014 roku mecz otwarcia mistrzostw świata obejrzało 62 tysiące kibiców.

 

Swoje zadowolenie wyraził także Opara. - To będzie wydarzenie spektakularne. Wierzę głęboko, że to spotkanie będzie sukcesem organizacyjnym i sportowym, a nasza reprezentacja będzie po nim zmierzała do finału w Krakowie. Liczymy na pełną frekwencję. Postawimy około 8 tysięcy dodatkowych miejsc, więc liczymy na blisko 70 tysięcy osób na stadionie - podkreślił.

 

Logistycznie będzie to spore wyzwanie, ponieważ 4 września mecz z Kazachstanem rozegra na PGE Narodowym reprezentacja Polski piłkarzy. - Będziemy mieli zaledwie 8 dni na przygotowanie wszystkiego. To skomplikowane przedsięwzięcie. Kilkadziesiąt TIR-ów będzie zwozić trybuny i sprzęt. Cały czas pracujemy nad harmonogramem. Zakładamy nawet prace na dwie lub trzy zmiany. Nie zmarnujemy ani jednej minuty - zaznaczył Jakub Opara.

 

Później Polacy mają przenieść się do Gdańska. Poza Serbią, w grupie A jest jeszcze Estonia i Finlandia. Poza tym spotkania ME odbędą się w Szczecinie, Katowicach i Krakowie, gdzie zaplanowano również mecze o medale.

Z tej samej kategorii