Ferdinando De Giorgi zwolniony z funkcji selekcjonera siatkarskiej reprezentacji Polski!

Po nieudanych mistrzostwach Europy trener reprezentacji Polski, Ferdinando De Giorgi został dziś zwolniony przez zarząd PZPS.

Ferdinando De Giorgi
 fot. Rafał Oleksiewicz  /  źródło: Pressfocus

Dziewięć miesięcy trwała przygoda włoskiego szkoleniowca z reprezentacją Polski. W grudniu tego roku De Giorgi parafował czteroletnią umowę, której zwieńczeniem miały być igrzyska olimpijskie w Tokio. Dziś okazało się, że ostatnią imprezą, w której wzięła udział polska kadra prowadzona przez byłego trenera ZAKSY były mistrzostwa Europy rozgrywane w naszym kraju.

 

Drużyna narodowa pod wodzą De Giorgiego świata nie zwojowała. Rozczarowaniem był już brak awansu do Final Six Ligi Światowej, ale czarę goryczy przelała przede wszystkim klęska na Euro. Biało-czerwoni odpadli po przegranym 0:3 barażu o ćwierćfinał ze Słowenią.

 

Dziś Ferdinando De Giorgi po raz kolejny spotkał się z zarządem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. - Zarząd zapoznał się z analizami przygotowanymi przez Wydziały Szkolenia i Trenerski opartymi o raporty sztabu szkoleniowego, medycznego i bezpośrednie rozmowy z selekcjonerem męskiej reprezentacji Polski. Na tej podstawie wydziały rekomendowały Zarządowi zakończenie współpracy z Ferdinando De Giorgim, w roli trenera reprezentacji Polski mężczyzn - czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie związku. PZPS postawił sobie za cel niezwłoczne rozpoczęcie procesu wyłonienia nowego trenera kadry.

 

55-letni De Giorgi był drugim Włochem w historii (po Andrei Anastasim), który objął reprezentację Polski oraz piątym obcokrajowcem na tym stanowisku. Zastąpił Francuza Stephane'a Antigę, który z drużyną w 2014 roku wywalczył pierwsze od 40 lat mistrzostwo świata.

Z tej samej kategorii