ZAKSA bez litości dla akademików z Częstochowy

AZS Czestochowa - ZAKSA Kedzierzyn Kozle

Obrońcy tytułu mistrzowskiego - siatkarze z Kędzierzyna-Koźla - nie mieli żadnego problemu z pokonaniem „czerwonej latarni” ligi, AZS-u Częstochowa. Chwilowe zakłócenia przyjezdni mieli jedynie w trzeciej odsłonie, ale tylko własne życzenie. Mecz trwał zaledwie 71 minut.

Rozgrywki ligowe, występy w Lidze Mistrzów to poważne obciążenia, stąd też trener Ferdinando De Giorgi uznał, że w Częstochowie będą mogli pokazać się zawodnicy z reguły stojący w kwadracie dla rezerwowych. Rozgrywającego Benjamina Toniuttiego zastąpił Grzegorz Pająk. Miejsce belgijskiego przyjmującego Sama Deroo zajął utalentowany 20-letni Kamil Semeniuk. Na środku pokazał się Patryk Czarnowski, który wszedł w miejsce Łukasza Wiśniewskiego. Mimo tych zmian gra ZAKSY nie straciła na jakości.

Pierwsze dwie partie miały podobny przebieg, bo goście szybko zbudowali wysoką przewagę i jedyną niewiadomą były rozmiary wygranych. Pająk swobodnie rozgrywał piłkę i gubił blok gospodarzy. Dawid Konarski, Rafał Buszek czy Semeniuk nie mieli kłopotów ze skończeniem ataków ze skrzydeł. Z kolei Czarnowski z Mateuszem Bieńkiem brylowali pod siatką.

10-minutowa przerwa podziałała negatywnie na gości, którzy początek seta wyraźnie zbagatelizowali i wreszcie akademicy mogli nawiązać równorzędną walkę z mistrzami Polski. De Giorgi należy do cierpliwych szkoleniowców i rzadko się irytuje. Jednak przy stanie 10:12 wziął czas i zmobilizował zawodników, którzy po przerwie zdobyli 5 pkt. z rzędu i już tego prowadzenia nie oddali do końca.

Siatkarze nie mają czasu na wypoczynek, bo już się sposobią do kolejnych meczów. ZAKSA ma łatwiejszego rywala, bo gości BBTS. Natomiast akademicy z Częstochowy jadą do Rzeszowa.

AZS CZĘSTOCHOWA – ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE 0:3 (15:25, 16:25, 20:25)

CZĘSTOCHOWA: Buczek (1), Moroz (8), Buniak (3), Grebeniuk (12), Szlubowski (7), Polański (2), A. Kowalski (libero) oraz T. Kowalski, Szymura, Janus (2). Trener Michał BĄKIEWICZ.
KĘDZIERZYN-K.: Pająk (3), Semeniuk (7), Czarnowski (10), Konarski (14), Buszek (10), Bieniek (9), Zatorski (libero). Trener Ferdinando DE GIORGI.

Sędziowali: Jarosław Makowski i Maciej Maciejewski (obaj Szczecin). Widzów 1000.
I: 6:10, 8:15, 12:20, 15:25.
II: 6:10, 11:15, 13:20, 16:25.
III: 10:9, 12:15, 17:20, 20:25.