Hit dla ZAKSY. Mistrz Polski bez porażki w 15 kolejnych meczach

W meczu zapowiadanym jako hit kolejki ZAKSA Kędzierzyn Koźle wygrała z PGE Skrą Bełchatów 3:1. Tym samym mistrz Polski kończy rundę bez porażki.

ZAKSA Kedzierzyn Kozle - SKRA Belchatow

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa i w PlusLidze zaliczyli już 15. wygraną z rzędu. Nadzwyczajna seria, która pewnie będzie kontynuowana już w rundzie rewanżowej. Obrońcy tytułu mistrzowskiego podejmowali wicemistrzów, swoich odwiecznych rywali z Bełchatowa. Mecz nie stał na najwyższym poziomie, ale i tak obfitował w wiele emocjonujących momentów. ZAKSA ostatecznie zwyciężyła 3:1 i umocniła się na pozycji lidera.

Pierwsze dwie odsłony zakończyły się sukcesem gospodarzy, którzy za każdym razem najpierw wypracowywali bezpieczną przewagę, a potem kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Znów klasą błysnął francuski rozgrywający Benjamin Toniutti.

Po 10-minutowej przerwie rozgorzał twardy bój. Jednak w końcowych fragmentach gospodarze się nieco pogubili i w rezultacie stracili seta. Kolejna partia nie zapowiadała wygranej gospodarzy, którzy już przegrywali 6:13. Nieco wcześniej trener Andrea Gardini dokonał zmian w składzie, bo na parkiecie pojawili się Rafał Szymura (za Rafała Buszka) oraz Marco Falaschi (za Toniuttiego) i miejscowy zespół zaczął odrabiać straty. Potem jeszcze pojawił się środkowy Krzysztof Rejno, który zmienił Łukasza Wiśniewskiego. Gospodarze doprowadzili do remisu 16:16 i zaczęli zdobywać przewagę. Przy stanie 20:16 doszło do gorącego momentu i dopiero analiza wideo przyznała punkt Skrze. Jednak w końcowych fragmentach dokładniejsi oraz skuteczniejsi byli obrońcy tytułu i oni się cieszyli kolejnego kompletu punktów.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:20, 25:21, 20:25, 25:20)

KĘDZIERZYN-K.: Toniutti (2), Buszek (8), Wiśniewski (4), Torres (18), Deroo (13), Bieniek (8), Zatorski (libero) oraz Semeniuk, Szymura (2), Falaschi, Rejno (2). Trener Andrea GARDINI.

BEŁCHATÓW: Łomacz, Bednorz (14), Lisinac (18), Wlazły (16), Penczew (1), Kłos (11), Piechocki (libero) oraz Janusz, Romać, Ebidapour (6), Katić, Czarnowski. Trener Roberto PIAZZA.

Sędziowali: Piotr Król (Katowice) i Waldemar Niemczura (Węgierska Górka). Widzów 3375.

I: 10:9, 15:13, 20:17, 25:20.

II: 10:6, 15:14, 20:15, 25:21.

III: 8:10, 14:15, 18:20, 20:25.

IV: 6:10, 12:15, 20:16, 25:20.