ZAKSA najlepsza w rundzie zasadniczej. Blisko niespodzianki w meczu z MKS-em

Mistrzowie Polski kontynuują swoją zwycięską serię. W niedzielne popołudnie kędzierzynianie wygrali jedenasty mecz z rzędu i przypieczętowali swój triumf w rundzie zasadniczej PlusLigi na dwie kolejki przed końcem.

ZAKSA Kedzierzyn-Kozle - MKS Bedzin
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

ZAKSA była zdecydowanym faworytem meczu w hali Azoty, który miał być szybki, łatwy i przyjemny. Tak się jednak nie stało, a dzięki ambitnej postawie będzińskich siatkarzy, kibice zobaczyli emocjonujące widowisko, które o mały włos nie zakończyło się tie-breakiem.


Przyjezdni zaskoczyli gospodarzy już w inauguracyjnej partii, gdy grali na równi z mistrzami Polski. Świetnie prezentujący się w ataku duet Rafael Araujo - Zlatan Jordanow w nerwowej końcówce przesądził o zwycięstwie MKS-u i w kędzierzyńskiej hali zapachniało niespodzianką.


Gdy ZAKSA wygrała drugą odsłonę do 18 wydawało się, że złapała swój rytm i za nic nie wypuści kompletu punktów. Podopieczni trenera Stelio DeRocco wykazali się jednak charakterem i znów nawiązali walkę z gospodarzami. W czwartym secie MKS prowadził nawet czterema punktami, ale w końcówce kędzierzynianie pokazali swój kunszt.

 

ZAKSA wygrała rundę zasadniczą PlusLigi i teraz ze spokojem może przygotowywać się do środowego meczu Ligi Mistrzów z Biełogorie Biełgorod.

 

ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE - MKS BĘDZIN 3:1 (28:30, 25:18, 25:23, 27:25)
KĘDZIERZYN: Toniutti (2), Deroo (11), Wiśniewski (4), Konarski (26), Buszek (13), Bieniek (13), Zatorski (libero) oraz Witczak (1), Semeniuk (1), Pająk, Maziarz, Czarnowski (2). Trener Ferdinando DE GIORGI.
BĘDZIN: Kozub (2), Waliński (8), Ratajczak (2), Araujo (23), Jordanow (13), Rejno (4), Potera (libero) oraz Woch, Roberts (12), Seif (1), Piotrowski, Russell. Trener Stelio DEROCCO.
Sędziowali: Zbigniew Wolski (Gorzów Wlkp.) i Katarzyna Sokół (Wrocław). [Widzów] 2300.

Z tej samej kategorii