Śląskie derby podczas 13. Memoriału Arkadiusza Gołasia

Medaliści ostatnich mistrzostw Europy w siatkówce, Niemcy Ruben Schott, Lukas Kampa oraz Serb Aleksandar Okolić, zagrają w 13. Memoriale Arkadiusza Gołasia, który rozegrany zostanie w ten weekend w Murowanej Goślinie. Turniej rozpocznie się od śląskich derbów - Jastrzębski Węgiel zmierzy się z GKS-em Katowice.

Jastrzebski Wegiel - Asseco Resovia Rzeszow
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Medaliści ostatnich mistrzostw Europy w siatkówce, Niemcy Ruben Schott, Lukas Kampa oraz Serb Aleksandar Okolić, zagrają w 13. Memoriale Arkadiusza Gołasia, który rozegrany zostanie w weekend w Murowanej Goślinie. Podpoznańska miejscowość po raz piąty jest organizatorem memoriału. W tym roku wystąpią w nim: finalista ostatniej edycji Ligi Mistrzów Berlin Recycling Volleys, brązowy medalista polskiej ekstraklasy Jastrzębski Węgiel, ONICO Warszawa prowadzony przez Stephane'a Antigę oraz GKS Katowice. Wszystkie drużyny anonsują najsilniejsze składy. - Przygotowania do ligowej batalii są na ostatniej prostej, a mecze w Murowanej Goślinie to dla ekip ważne sprawdziany przed inauguracją sezonu.

 

Turniej rozpocznie się od śląskich derbów - Jastrzębski zmierzy się z GKS-em. W drugim półfinale Berlin Recycling Volleys zagra z ONICO Warszawa. Zwycięzcy sobotnich spotkań zagrają w niedzielę w finale, a pokonani o trzecią lokatę.

 

W piątek, w przeddzień turnieju, goślińska młodzież weźmie udział w warsztatach siatkarskich, które poprowadzą zawodnicy i trener Jastrzębskiego Węgla Mark Lebedew. Później jastrzębianie przeprowadzą trening otwarty dla publiczności.

 

W trakcie turnieju będzie prowadzona licytacja gadżetów - nie tylko siatkarskich, ale także żużlowych i piłkarskich. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na turnus rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych dzieci z Murowanej Gośliny.

 

Arkadiusz Gołaś był jednym z najbardziej utalentowanych w kraju zawodników. Reprezentował Polskę w igrzyskach olimpijskich w Atenach. W latach 2000-2004 grał w AZS Częstochowa, a później we włoskim klubie Sempre Volley Padwa. Zginął tragicznie w 2005 roku w wieku 24 lat w wypadku samochodowym na autostradzie w Austrii. Jechał wówczas do Włoch, gdzie miał kontynuować karierę w słynnym Lube Banca Macerata.

 

Program memoriału

Sobota

Jastrzębski Węgiel - GKS Katowice (13.00)

Berlin Recycling Volleys - ONICO Warszawa (17.00)

Niedziela

mecz o trzecie miejsce (13.00)

finał (16.00)

Z tej samej kategorii