Pół „bańki” dla hokeistów i siatkarzy w Jastrzębiu

Władze miasta przyznały 270 tysięcy złotych drużynie JKH GKS Jastrzębie, a 222 tysiące zł Jastrzębskiemu Węglowi

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla
 /  fot. Paweł Berek  /  źródło: Pressfocus

Przed kilkoma tygodniami informowaliśmy już, że władze Jastrzębia Zdroju przeznaczyły prawie 500 tysięcy złotych na dodatkowy konkurs w „ramach realizacji zadań publicznych w zakresie rozwoju sportu”. Przekładając to z języka urzędniczego na normalny, ekipa prezydent Anny Hetman postanowiła „dosypać” pół „bańki” do budżetów klubów sportowych.

 

Tym razem konkurs miał pewne ograniczenia, okazało się mianowicie, że beneficjentami tego konkursu będą jedynie dwa kluby z Jastrzębia - JKH GKS Jastrzębie (hokeiści) i Jastrzębski Węgiel (siatkarze). W tym tygodniu słowo stało się ciałem, tzn. prezydent miasta Anna Hetman podpisała stosowne zarządzenie, na mocy którego hokeiści otrzymają 270 tysięcy złotych, zaś siatkarze - 222 tysiące złotych.

 

JKH GKS Jastrzębie będzie realizował zadanie „Szkolenie i udział drużyny seniorów JKH w rozgrywkach ligowych”, natomiast Jastrzębski Węgiel „Realizacja programu szkolenia sportowego skierowanego do zawodników i trenerów PlusLigi, Młodej Ligi i II ligi męskiej”.

 

Przypomnijmy w tym miejscu, że w listopadzie ubiegłego roku urząd miasta podłączył kroplówkę trzem klubom z Jastrzębia, przeznaczając na ten cel 430 tysięcy złotych. JKH GKS Jastrzębie otrzymał 300 tysięcy zł na zadanie „Uczestnictwo JKH w rozgrywkach ligowych”. Natomiast na konto Jastrzębskiego Węgla wpłynęła kwota 130 tysięcy zł na zadanie „Realizacja programu szkolenia sportowego skierowanego do zawodników i trenerów PlusLigi, Młodej Ligi i II ligi męskiej”. Z kolei GKS 1962 Jastrzębie (piłka nożna) otrzymał wówczas 140 tysięcy złotych na realizację umowy „promocja miasta poprzez sport”.

 

Komentarze (4)

Napisz komentarz
No photo
No photo~Bocian Użytkownik anonimowy
~Bocian :
No photo~Bocian Użytkownik anonimowy
Gorol, spadaj ze swoim klubem do Żor. Przeniosłeś tam Akademię Talentów, opowiadasz dyrdymały, że wiele miast chce klub u siebie. To wypad. Nie zapomnij tylko dodać, że to nie ty zbudowałeś siłę i markę tego klubu, co próbujesz sobie przywłaszczyć.
30 kwi 16 10:02 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Nocny jastrząbUżytkownik anonimowy
~Nocny jastrząb :
No photo~Nocny jastrząbUżytkownik anonimowy
Prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol chwali się dookoła, że jest wziętym biznesmenem. To dlaczego skamle o pieniądze z kasy miasta? Jak jest taki dobry, to niech załatwi sponsorów, a nie tylko wyciąga rękę po pieniądze podatników.
29 kwi 16 12:20 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Ryszard Lwie SerceUżytkownik anonimowy
~Ryszard Lwie Serce :
No photo~Ryszard Lwie SerceUżytkownik anonimowy
Jak prezes Gorol jest taki cwany, to niech jego firmy sponsorują klub. Podobno znakomicie prosperują i mają duże zyski. Tak przynajmniej wynika z jego bajek w internecie i prasie.
29 kwi 16 12:51 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii