Tore Aleksandersen na dłużej w Bielsku-Białej

49-letni szkoleniowiec podpisał z BKS Profi Credit nowy, trzyletni kontrakt.

Tore Aleksandersen
 fot. Sebastian Borowski  /  źródło: newspix.pl

Tore Aleksandersen w BKS-ie pracuje od grudnia 2016 roku. Zastąpił Mariusza Wiktorowicza. Pod jego wodzą zespół wygrał w ORLEN Lidze sześć meczów i poniósł siedem porażek, zdobywając łącznie 14 punktów.


Ostatnie mecze bielszczanek to jednak pasmo sukcesów. Pięć kolejnych wygranych pozwoliło im opuścić ostatnie miejsce w tabeli. - Stały progres w grze, dobry kontakt trenera z drużyną i całym sztabem szkoleniowym, a także ciekawy plan na przyszłość, to czynniki, które spowodowały, że postanowiliśmy związać się z trenerem Aleksandersenem na dłużej - mówi Andrzej Pyć, prezes klubu z Bielska-Białej.


Norweg karierę trenerską rozpoczynał w zespole Aukra VBK, z którym awansował do Eliteleague. W swojej klubowej karierze zdobył mistrzostwo USA z zespołem Minnesota Chill, dwukrotnie mistrzostwo i Puchar Niemiec ze Schweriner SC. Z tym ostatnim klubem sięgnął także po wicemistrzostwo i dwa brązowe medale mistrzostw Niemiec. Prowadził narodowe reprezentacje Norwegii i Finlandii. W Polsce znany jest głównie ze swojej pracy w Impelu Wrocław, z którym zdobył wicemistrzostwo Polski i uczestniczył w rozgrywkach Ligi Mistrzyń.

Z tej samej kategorii