Kalembka z nowym kontraktem

Tomasz Kalembka zostaje w GKS-ie Katowice. 25-letni środkowy podpisał nowy, roczny kontrakt. - Dobrze się czuję w Katowicach. Klub robi stałe postępy, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Jestem przekonany, że z roku na rok GieKSa będzie walczyła o coraz wyższe lokaty i chcę w tym uczestniczyć - powiedział siatkarz po podpisaniu umowy.

GKS Katowice - MKS Bedzin
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Kalembka w GieKSie występuje od dwóch sezonów. W rozgrywkach Plus Ligi pokazał się z bardzo dobrej strony. Był jednym z objawień ligi. Zagrał we wszystkich 32 spotkaniach i zdobył w nich 201 punktów (115 atakiem, 58 blokiem i 28 zagrywką).


- Tomek jest z nami od kilku lat. Miniony sezon potwierdził, że świetnie wywiązuje się ze swojej roli i że warto w niego inwestować. W przyszłym sezonie będziemy mieli czterech zawodników na pozycji środkowego i cieszę się, że jednym z nich będzie Tomek. To sprawi, że trener będzie miał większe pole manewru, ale przede wszystkim zwiększy to rywalizacje o miejsce w składzie - ocenił Dariusz Łyczko, menedżer siatkarskiej sekcji GKS-u.


Przypominamy, że Tomasz Kalembka jest laureatem Złotego Buka w kategorii najlepszy siatkarz 2016 roku.

Z tej samej kategorii