ZAKSA zgodnie z planem. Dotkliwa porażka bielszczan

ZAKSA Kedzierzyn Kozle - Indykpol AZS Olsztyn

W 24 kolejce PlusLigi mistrz Polski pokonał Indykpol AZS Olsztyn 3:1. BBTS Bielsko-Biała było bez szans w starciu z Effectorem Kielce, z którym przegrało 0:3.

Indykpol AZS Olsztyn to bez wątpienia jedna z rewelacji trwającego sezonu PlusLigi, o czym świadczy chociażby seria 11 meczów bez porażki. I choć w meczu z ZAKSĄ również prezentowali się bardzo dobrze, pierwszego seta nawet wygrali, ostatecznie passa zakończyła się na mistrzu Polski.

W kolejnych partiach ZAKSA grała już dokładniej, stąd wygrane dwa kolejne sety wynikiem 25:21. Czwarta partia była również bardzo wyrównana, ale ZAKSA pokazała wielką klasę i to ostatecznie kędzierzynianie zgarnęli komplet punktów.

Zdecydowanie gorzej zaprezentowało się BBTS Bielsko-Biała. Tylko w pierwszej partii można było mówić o jakiejkolwiek walce, kiedy bielszczanie przekroczyli granicę 20 punktów. W pozostałych zostali rozbici 25:13.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (21:25, 25:21, 25:21, 25:22)

ZAKSA: Toniutti, Konarski, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Deroo, Zatorski (libero) oraz Witczak.

Indykpol: Hadrava, Zniszczoł, Kochanowski, Woicki, Włodarczyk, Żurek (libero) oraz Boswinkel, Buchowski.

Effector Kielce - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:21, 25:13, 25:13)

Effector: Komenda, Pawliński, Wohlfahrtstatter, Andrić, Wachnik, Nalobin, Biniek (libero)

BBTS: Bieńkowski, Kwasowski, Grzechnik, Janeczek, Lipiński, Gaca, Koziura (libero) oraz Siek, Gryc, Vemić