ZAKSA o jeden krok od awansu

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle może już dzisiaj zapewnić sobie awans do fazy play off Ligi Mistrzów.

ZAKSA Kedzierzyn Kozle - Trefl Gdansk
 źródło: Pressfocus

Wystarczy, że wygra na wyjeździe z Diatec Trentino (początek meczu 20.30). Zadanie jest jednak bardzo trudne. Włosi to liderzy grupy E. Przegrali tylko raz, w grudniu w Kędzierzynie-Koźlu 2:3. Do tego mistrzowie Polski będą musieli sobie radzić bez swojego lidera, Sama Deroo. Belg doznał urazu stawu skokowego w ostatnim meczu ligowym z Cuprum Lubin. Badania wprawdzie nie wykazały poważniejszych uszkodzeń, ale sztab trenerski ZAKSY woli nie ryzykować i dać odpocząć belgijskiemu przyjmującemu. Mistrzowie Polski ostatnio nie prezentowali też wybitnej formy. W lidze przegrali z Asseco Resovią, a do tego w Pucharze Polski odpadli już w półfinale po porażce z Treflem Gdańsk. Wydaje się jednak, że najgorsze już za nimi, że powoli wychodzą z dołka. Świadczą o tym triumfy nad Indykpolem AZS Olsztyn i Cuprum Lubin.

 

– Jesteśmy na dobrej drodze do powrotu do grania naszej najlepszej siatkówki. Nie traciłem optymizmu, nawet, kiedy przytrafiały nam się porażki. Znam mój zespół, ufam mu i zawsze optymistycznie patrzę na to, co przed nami – podkreślił na łamach strony internetowej ZAKSY Andrea Gardini, trener zespołu.

 

Nawet przegrana w Trydencie nie przekreśli szans kędzierzynian. Podopieczni Andrei Gardiniego w ostatniej kolejce zmierzą się z najsłabszym zespołem grupy Arkasem Izmir i wydaje się, że jeśli nie w środę, to w kolejnym starciu powinni zapewnić sobie awans.

 

Z tej samej kategorii