Trudne wyzwania ZAKSY i Skry

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz PGE Skry Bełchatów grudzień mają wypełniony tyloma wydarzeniami, że nawet nie myślą o świętach. Ledwo grali w Klubowych Mistrzostwach Świata na parkietach w Opolu, Łodzi i Krakowie, a już wracają do rywalizacji w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

GKS Katowice - ZAKSA Kedzierzyn-Kozle
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

ZAKSA trochę pechowo odpadła z KMŚ. Zespół wciąż ma dwa priorytety: obronę tytułu mistrza Polski oraz awans do Final Four LM. Przed zespołem kto wie, czy nie najważniejsze spotkanie w grupie, bo na własnym parkiecie podejmuje dobrze znane Trentino Diatec.
- Występ w KMŚ to była cenna lekcja, ale ona już za nami. Jeżeli zagramy z taką determinacją jak z Cucine Lube, wówczas możemy pokonać Trentino - przekonuje rozgrywający Benjamin Toniutti, od którego będzie wiele zależało.
Na drobny uraz narzekał atakujący Maurice Torres, ale w dzisiejszej potyczce wystąpi. Utytułowany rywal mocno zmienił skład i już nie jest tak silny. Niemniej trener Angelo Lorenzetti ma do dyspozycji m.in. reprezentantów Włoch Filippo Lanzę i Lukę Vettoriego, serbskiego przyjmującego Urosa Kovacevica czy Słoweńca Jana Kozamernika. ZAKSA wygrała z Arkasem w Izmirze, zaś Trentino zwyciężyło na wyjeździe Noliko Masseik 3:1. Zdobycie kompletu punktów zdecydowanie przybliży ZAKSĘ do play offu.
Z kolei siatkarze Skry zaledwie kilka godzin po przegranym meczu o 3. miejsce KMŚ z Sadą Cruzeiro wylecieli w daleką podróż do Nowosybirska. Lokomotiw może lata świetności ma już za sobą - w 2011 r. triumfował w LM - ale to nadal groźny rywal. I udowodnił to, wygrywając z Dynamem Moskwa 3:0. O grze drużyny dobrze znanego w Polsce Płamena Konstatinowa decydują m.in. niemiecki atakujący Georg Grozer, dwaj reprezentanci Rosji Jewgienij Wołkow i Ilia Kurkajew czy inny "stary znajomy", Słowak Lukas Divis.
Skra stoi przed trudnym wyzwaniem. Zespół Roberto Piazzy zaliczył falstart, przegrywając u siebie z Chaumont VB 52 Haute Marne 1:3. Druga porażka postawi go w kłopotliwej sytuacji.

2
TYLKO tyle razy - na 16 potyczek - z polskimi zespołami (6 z ZAKSĄ, 4 ze Skrą, po 2 z AZS Częstochowa, Jastrzębskim Węglem i Resovią). przegrali siatkarze Trentino. Jedną z porażek była ta w 2011 r. z ZAKSĄ na własnym parkiecie 2:3. Rewanż włoski zespół wygrał 3:0.

 

Z tej samej kategorii