Autostopem do Bombaju. Niecodzienny pomysł siatkarzy PlusLigi

Patryk Strzeżek z Jastrzębskiego Węgla oraz Mateusz Przybyła z MKS-u Będzin postanowili udać się autostopem do Bombaju. Celem ich podróży jest pomoc 13-letniemu Kacprowi.

Siatkarze Jastrzebskiego Wegla wspieraja akcje Przedszkoliada.pl
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Patryk Strzeżek, kapitan Jastrzębskiego Węgla i Mateusz Przybyła środkowy MKS-u Będzin część przerwy w rozgrywkach Plus Ligi postanowili wykorzystać spełniając dobry uczynek. Do tematu podeszli jednak zupełnie niecodziennie. Otóż dwaj siatkarze postanowili udać się autostopem do... Bombaju! Tak, chodzi o miasto w Indiach. Ich podróż ma konkretny cel, którym jest zbiórka pieniędzy dla 13-letniego Kacpra z Żor, który potrzebuje nowego wózka inwalidzkiego o wartości. Chłopiec cierpi na dysfunkcję ruchową, a mimo to chce uprawiać sport i wystartuje w mistrzostwach Polski w... pchnięciu kulą.


Siatkarze w podróż wyruszyli 16 maja z Mszanej, gdzie złapali transport do Bratysławy. Gładko, jak donoszą na fanpage'u na facebooku, o nazwie „Autostopem do Bombaju”, dotarli przejechali przez Słowację Czechy, Austrię i Węgry. Jedną z nocy spędzili w namiotach na stacji benzynowej, tuż przed serbską granicą. Następnie, przez Belgrad, trafili do Bułgarii. Po 64 godzinach w podróży zameldowali się w Stambule, gdzie spędzili kilka dni, które wykorzystali na drobną regenerację. Następnie ruszyli do Izmiru, skąd wczoraj udali się w kierunku Antalyi. - Pokonaliśmy 28 procent naszej trasy. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają i rozwijają nasz projekt – oto część wczorajszego wpisu zamieszczonego na facebooku. Warto zaznaczyć, że w sumie Strzeżek i Przybyła przemierzą ok. 8 tysięcy kilometrów!


Ich wyprawa spotkała się z dużym zainteresowaniem środowiska sportowego, nie tylko siatkarskiego. Swoje wsparcie dla inicjatywy wyrazili m.in. byłe i obecne reprezentantki Polski. Konrad Piechocki, Artur Szalpuk, Michal Masny i Dima Filippov, byli siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Akcję wspiera również drużynowy mistrz świata w skokach narciarskich, Maciej Kot. Poniżej podajemy dane dla tych kibiców, którzy pragną wziąć udział w całej akcji.

 

Stowarzyszenie Space For Dream
ul. Zielona 5/12
44-335 Jastrzębie-Zdrój
75175000120000000037089807
Raiffeisen Bank Polska S.A.
w tytule przelewu należy wpisać "dla Kacpra"

Z tej samej kategorii