Salvador Hidalgo Oliva: Wykonaliśmy zadanie

Kubański przyjmujący Jastrzębskiego Węgla w meczu z Łuczniczką Bydgoszcz znów zaimponował formą. Dzięki m.in. jego wspaniałej grze jastrzębianie są w gronie czterech najlepszych drużyn w kraju.

Jastrzebski Wegiel - Cerrad Czarni Radom
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

JAKUB KUBIELAS: Można powiedzieć, że misja została wykonana. Zagracie o medale mistrzostw Polski. W półfinale zmierzycie się z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle.
SALVADOR HIDALGO OLIVA: Wykonaliśmy zadanie, byliśmy bardzo dobrze zmotywowani. Wiemy, że gramy dobrą siatkówkę i że pozwoli nam to awansować do półfinału. Teraz zagramy z ZAKSĄ i zdajemy sobie sprawę, że to świetna drużyna. Przegraliśmy z niąidwa razy, ale pokazaliśmy dobrą grę. Jesteśmy w stanie ją pokonać.


Został pan najlepszym zawodnikiem meczu z Łuczniczką. Statuetkę zadedykował pan ojcu.
SALVADOR HIDALGO OLIVA: Tak, z pewnością ten mecz był dla mnie bardzo istotny. Na trybunach był mój tata, który grał kiedyś w siatkówkę na Kubie. Często oglądał moje mecze, ale w Polsce pojawił się po raz pierwszy. Dlatego zadedykowałem mu tytuł MVP tego spotkania. Dziękuje za tę możliwość całej drużynie, bo zagrała bardzo dobry mecz. Jestem bardzo szczęśliwy, że tu jestem i gram w takim zespole.

 

Z tej samej kategorii