Kangury Lebedewa poskaczą w Jastrzębiu. Australijscy siatkarze jadą na obóz do Polski

W dniach od 8 do 31 maja prowadzona przez Marka Lebedewa, selekcjonera Jastrzębskiego Węgla, reprezentacja Australii przebywać będzie na zgrupowaniu w Jastrzębiu-Zdroju.

Onico AZS Politechnika Warszawska - Jastrzebski Wegiel
 fot. Rafał Oleksiewicz  /  źródło: Pressfocus

Bazą zespołu będzie Hotel Dąbrówka, a treningi odbywać się będą w hali widowisko-sportowej przy al. Jana Pawła. W tym obiekcie „Volleyroos” rozegrają mecze towarzyskie z reprezentacjami Iranu (21 maja) i Kanady (28 maja). Zresztą Kanadyjczycy również przyjadą do Jastrzębia-Zdroju na krótkie zgrupowanie, w dniach 26-31 maja. Zespół prowadzony od tego sezonu przez Stephane'a Antigę zamieszka w Pałacu Borynia.


Australijczycy ponadto rozegrają w trakcie zgrupowania dwa mecze „wyjazdowe”. W Karlovych Varach z Czechami (17 maja) i w Spale z Polską (24 maja). - Kiedy trener Mark Lebedew poprosił nas o zgodę na pracę w reprezentacją Australii, wyraziliśmy ją. Odwzajemnił się tym, że sprowadził swój zespół do Jastrzębia - mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla. - Dziękuję bardzo klubowi, który zajął się organizacją tego przedsięwzięcia od strony logistycznej. W Jastrzębiu mamy dobre warunki do pracy. W zeszłym roku zespół, jeszcze nie pod moją wodzą, przygotowywał się we Włoszech i z tego, co wiem, warunki nie były najlepsze. Do Jastrzębia docelowo ma przyjechać 19 zawodników. Oprócz jednego z nich reszta gra w Europie - to z kolei słowa Marka Lebedewa.

 

Warto zaznaczyć, że w Jastrzębiu-Zdroju pracować z australijskim zespołem będzie cały sztab szkoleniowy Jastrzębskiego Węgla: asystenci trenera, czyli Leszek Dejewski i Luke Reynolds, scoutman Bogdan Szczebak i fizjoterapeuta Paweł Baryła. - Pobyt zespołów Australii i Kanady to duże wydarzenie dla miasta. Na pewno pokażemy zespołom Jastrzębie-Zdrój, zaprosimy do Urzędu Miasta, czy też do szkół - powiedziała prezydent miasta, Anna Hetman.

Z tej samej kategorii