BBTS ma patent na radomian. Wygrana za trzy punkty

Trzeci raz, w szóstym meczu pod wodzą trenera Rastislava Chudika, siatkarze z Bielska-Białej wygrali.

BBTS Bielsko-Biala
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

W swoim pierwszym meczu w tym sezonie, siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała niespodziewanie rozbili na wyjeździe Cerrad Czarnych Radom, rozegrawszy bardzo dobry mecz. Tamto spotkanie rozbudziło nadzieje na dobry sezon bielskich siatkarzy, ale długo było tylko jedną jaskółką, która nie uczyniła wiosny. Bielszczanie seryjnie przegrywali, co doprowadziło do dymisji trenera Miroslava Palguta. Ogranie radomian, było jedynym sukcesem bielskich siatkarzy pod jego wodzą.

 

Także jego następca Rastislav Chudik, w debiucie sięgnął po trzy punkty, ogrywając Espadon Szczecin. To było miesiąc temu. Bielszczanie wygrali jeszcze potem przed świętami na wyjeździe z Onico AZS-em Politechniką Warszawska, ale w ostatnich spotkaniach już im się nie wiodło. Można było mieć obawy czy nie powtórzy się historia sprzed kilku miesięcy, gdy za dobrym początkiem pod wodzą nowego trenera nie poszły konkrety.

 

Póki co jednak BBTS nie wraca do marazmu z pierwszej fazy sezonu. A dziś po raz kolejny udowodnił, że ma patent na siatkarzy z Radomia. Bielszczanie rozegrali we własnej hali niezły mecz, w którym objęli prowadzenie. Kluczowa dla losów spotkania była trzecia partia, w której radomianie przez długi czas prowadzili i byli bliscy objęcia prowadzenia 2:1 w meczu. Dzięki świetnej końcówce, w której decydującym momencie asa zaserwował Bartosz Janeczek, bielszczanie wygrali seta. To podłamało radomian, a dodało otuchy gospodarzom, którzy pewnie wygrali czwartą i ostatnią partię. To ich trzecie zwycięstwo w szóstym meczu pod wodzą trenera Chudika. Poprawa jest widoczna gołym okiem.

 

BBTS BIELSKO-BIAŁA – CERRAD CZARNI RADOM 3:1 (25:20, 20:25, 25:23, 25:20)
BIELSKO-BIAŁA: Starożyłow, Vemić, Janeczek, Siek, Lipiński, Grzechnik, Koziura (libero) oraz Czauderna (libero), Gaca, Gryc, Bieńkowski, Kwasowski. Trener Rastislav CHUDIK.
RADOM: Kędzierski, Żaliński, Bołądź, Kohut, Fornal, Smith, Watten (libero) oraz Ostrowski, Wiese, Ziobrowski. Trener Robert PRYGIEL.
Sędziowali Sławomir GOŁĄBEK (Kędzierzyn-Koźle), Paweł IGNATOWICZ (Narok). Widzów 400.
Przebieg setów
I: 5:3, 10:8, 15:13, 20:17, 25:20.
II: 3:5, 9:10, 10:15, 13:20, 20:25.
III: 5:3, 8:10, 12:15, 17:20, 25:23.
IV: 5:1, 10:4, 15:7, 20:14, 25:20.

Bohater Bartosz Janeczek.

 

 

Z tej samej kategorii