Jest nowy trener. Znowu Słowak

Rastislav Chudik został nowym trenerem bielskiego klubu. Zastąpił swojego rodaka Miroslava Palguta, który podał się do dymisji pod koniec listopada.

RATISLAV CHUDIK
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus


Słowak Rastislav Chudik został nowym trenerem siatkarzy BBTS Bielsko-Biała. Zastąpił swojego rodaka Miroslava Palguta, który podał się do dymisji pod koniec listopada. - Dopełniliśmy już wszelkich formalności. Rastislav Chudik może już zasiąść na ławce trenerskiej. Na razie umówiliśmy się na czas do końca sezonu - powiedział Piotr Pluszyński, prezes BBTS-u. Nowy szkoleniowiec po raz pierwszy poprowadzi drużynę w sobotę w meczu na własnym parkiecie z Espadonem Szczecin.
Cel postawiony przed Chudikiem się nie zmienił. Drużyna ma znaleźć się w pierwszej dziesiątce. Na razie zajmuje ostatnie miejsce. Do dziesiątego, MKS Będzin, traci 10 pkt. - Wierzę, że to realny cel. Pamiętajmy, że nie jesteśmy jeszcze nawet na półmetku rozgrywek – powiedział Pluszyński.
Chudik ma 54 lata. Jako zawodnik występował w klubach czeskich, słowackich oraz w Turcji. Jako szkoleniowiec prowadził m.in. Mostostal Kędzierzyn-Koźle w sezonie 2004/05 oraz Delektę Bydgoszcz w latach 2007-2009.
Chudik był jednym z dwóch kandydatów do objęcia funkcji trenera BBTS. Oprócz niego klub rozmawiał z Włochem Fabio Stortim.

Z tej samej kategorii