Brazylijczyk zamyka kadrę. Rafael Araujo przedłużył umowę z MKS-em Będzin

W Będzinie zakończono budowę zespołu na nowy sezon. Ostatnim zawodnikiem, z którym popisano umowę jest Rafael Araujo.

MKS Bedzin - Jastrzebski Wegiel
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Brazylijczyk nie jest nową postacią. Będzie to jego drugi sezon w barwach MKS-u. - Dokonałem właściwego wyboru. Możliwość regularnej gry w Będzinie jest dla mnie bardzo ważna. W poprzednim sezonie byłem bardzo zadowolony z pobytu i występów w tym klubie. Graliśmy ciekawą siatkówkę i mogliśmy zająć nawet jeszcze wyższe miejsce (MKS zakończył sezon na 11. pozycji – przyp. red.) - uważa siatkarz z Ameryki Południowej. 

 

Brazylijczyk w poprzednich rozgrywkach był jednym z najlepszych atakujących PlusLigi. Siał spustoszenie w szeregach rywali, bombardując ich zarówno ze skrzydeł, jak i zza linii końcowej boiska. W całym sezonie zdobył 529 punktów, zajmując czwarte miejsce w rankingu najlepszych punktujących (529 „oczek”) i atakujących (449) oraz szóstą pozycję wśród czołowych zagrywających (44 asy). Dwukrotnie odbierał statuetkę MVP.

 

Na Araujo działacze MKS-u zamknęli budowę drużyny na rozpoczynające się jesienią rozgrywki. Oprócz niego tworzą ją: Marcin Waliński, Zlatan Jordanow, Matej Kok, Jakub Peszko (przyjmujący), Mateusz Przybyła, Dawid Woch, Artur Ratajczak, Bartłomiej Grzechnik i Mateusz Kowalki (środkowi), Jonah Seif i Łukasz Kozub (rozgrywający), Michał Potera i Szymon Gregorowicz (libero) oraz Rafał Faryna (atakujący).

Z tej samej kategorii