Berlińskie przypadki i kłopoty podczas wyjazdu na mecz Jastrzębskiego Węgla

Polscy dziennikarze na mecz Jastrzębskiego Węgla do stolicy Niemiec podróżowali z przygodami. Ciekawie było też w trakcie samego spotkania.

Trefl Gdansk - Jastrzebski Wegiel
 fot. Piotr Matusewicz  /  źródło: Pressfocus

Korespondencja z Berlina

 

Berlin, to... ciemne miasto. Dosłownie, bo takie można odnieść wrażenie przemierzając jego centrum w kierunku Max-Schmeling-Halle, gdzie w środę rozegrano mecz Ligi Mistrzów pomiędzy Berlin Recycling Volleys, a Jastrzębskim Węglem. Widać władze stolicy Niemiec są pragmatyczne i nie wydają milionów na energię elektryczną. Nadgorliwe bywają jednak służby w kraju naszych zachodnich sąsiadów. Policja i celnicy zakwestionowali bowiem... wagę busa, którym na mecz podróżowali polscy dziennikarze. Po dokonaniu specjalnego pomiaru, w pobliżu zakładu produkującego płytki ceramiczne w okolicach Cottbus, okazało się jednak, że wszystko jest w najlepszym porządku. Również dokumenty samochodu i kierowców. Arogancja jednego z celników, który wydzierał się na naszego szofera pozostawiła przykre wrażenie. Na szczęście drugi z funkcjonariuszy mówił po polsku...

 

Rodacy też byli

Akcja panów w zielonych mundurach spowodowała, że przedstawiciele mediów dotarli na halę z dużym opóźnieniem. Na mecz jednak, podobnie jak ponad stu jastrzębskich kibiców, zdążyli. Pojawił się jednak kolejny problem w postaci odmowy wjazdu na parking, chociaż wszystko było precyzyjnie zaplanowane już wcześniej. Po wykonaniu „karnej rundy” ulicami Berlina i interwencji władz jastrzębskiego klubu, zwłaszcza nieocenionej Pauliny Pawliczek, pełnomocnika zarządu ds. sportu, udało się dotrzeć na miejsce.

 

Max-Schmeling-Halle, 21-letni obiekt, z zewnątrz może nie robi oszałamiającego wrażenia, ale atmosfera podczas meczu była wspaniała. Siatkówka w Niemczech nie jest zbyt popularna, jednak kibice wypełnili niemal wszystkie dostępne miejsca. Warto zaznaczyć, że sympatycy z Jastrzębia nie byli jedynymi Polakami na hali. Spotkanie postanowili zobaczyć też nasi rodacy mieszkający na co dzień w Niemczech.

 

Niemiec jedyny

Pięknie przywitano Lukasa Kampę. Rozgrywający Jastrzębskiego Węgla, który przed meczem odebrał tytuł dla najlepszego niemieckiego siatkarza 2017 roku, który jest przyznawany przez „Volleyball-Magazin”. Dla zawodnika występ w ojczyźnie był szczególnym wydarzeniem.

 

- Rzeczywiście było to dla mnie emocjonujące spotkanie. Również dlatego, że gra szła o wysoką stawkę dla obu zespołów. Istotny był pierwszy set, a przede wszystkim trzeci, kiedy pojawiło się sporo nerwowości. Najważniejszy jest dla nas awans do fazy pucharowej, choć chcieliśmy wygrać to spotkanie - powiedział po meczu Lukas Kampa.

 

Co ciekawe zawodniki JW był... jedynym Niemcem na parkiecie w wyjściowych składach obu zespołów, bo pierwsza szóstka gospodarzy, w całości, składała się z obcokrajowców.

 

Zrobiło się gorąco

Mówiąc o nerwowości, Kampa miał na myśli postawę sędziów. Czasami psioczymy na poziom sędziowania w Plus Lidze, ale przy arbitrach z Turcji i Grecji, którzy prowadzili zawody w Berlinie, nasi rozjemcy, to... mistrzowie świata. - Nie chciałbym oceniać ich pracy, ale mecze w europejskich pucharach czasami prowadzą arbitrzy z krajów, którzy nie mają do czynienia z siatkówką na najwyższym poziomie. Najgorsze jest to, że wprowadzane są różnego rodzaju ulepszenia, choćby w postaci tabletów, które nie pomagają, ale wręcz przeszkadzają - podsumował zamieszanie z sędziami Jakub Popiwczak, libero Jastrzębskiego Węgla.

 

Istotnie z technologicznymi nowinkami sędziowie nie radzili sobie najlepiej. Mało tego, nie potrafili podjąć słusznej decyzji nawet po analizie zapisu wideo. Denerwowali się więc zarówno zawodnicy, jak i kibice. W pewnym momencie na trybunach berlińskiej hali zrobiło się naprawdę gorąco...

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~wiekuznUżytkownik anonimowy
~wiekuzn :
No photo~wiekuznUżytkownik anonimowy
A kiedy popatrzymy ,kto siedzi w najwyższych władzach siatkówki to dopiero zobaczymy egzotykę...!
9 mar 07:48
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii