Kędzierzynianie chcą po raz drugi pokonać potentata z Moskwy

Naszym celem jest sukces w Lidze Mistrzów – od początku sezonu powtarza prezes ZAKSY, Sebastian Świderski. I mistrzowie Polski jak na razie w klubowej, europejskiej elicie radzą sobie wręcz wybornie. Wygrali dotychczasowe trzy mecze i z kompletem punktów przewodzą stawce w grupie A. Tylko wielki Zenit Kazań może pochwalić się takim samym dorobkiem.

ZAKSA Kedzierzyn Kozle - Lotos Trefl Gdansk
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Przed dwoma tygodniami kędzierzynianie odnotowali wspaniały sukces. W Moskwie pokonali Dynamo 3:1, a przecież w tym zespole aż roi się od aktualnych i byłych reprezentantów Rosji. Do czołowych postaci zespołu należą m.in.: Sergiej Grankin, Aleksander Wołkow, Dmitrij Szczerbinin, Juri Bierieżko czy Paweł Krugłow.

 

Dynamo w rosyjskiej lidze spisuje się bardzo dobrze. Zajmuje drugie miejsce, za Zenitem Kazań. W minioną sobotę pokonało w Surgucie Gazprom.


Teraz czas na rewanż w Kędzierzynie-Koźlu. Jeśli gracze ZAKSY zagrają z taką konsekwencją jak w stolicy Rosji, a wielką formę potwierdzą Sam Deroo, Mateusz Bieniek oraz Dawid Konarski, znów powinni triumfować. A ewentualny sukces będzie bardzo cenny, mocno przybliży bowiem naszych siatkarzy do zakończenia rywalizacji w grupie A na pierwszym miejscu.

 

Rywalizacja w fazie grupowej potrwa do 1 marca. Awans do 1. rundy play offu uzyskają po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy oraz dwie ekipy z trzecich miejsc z najlepszym bilansem. Jeśli z tego grona zostanie wyłoniony organizator turnieju finałowego, prawo gry uzyska kolejna drużyna z trzeciego miejsca.

 

Z tej samej kategorii