ZAKSA przejechała się po Lotosie

ZAKSA Kedzierzyn Kozle - Lotos Trefl Gdansk

Mistrz Polski bez straty seta pokonał Lotos Trefl Gdańsk w 18. kolejce PlusLigi. Wyrównana walka toczyła się tylko w pierwszym secie.

ZAKSA była faworytem tego meczu, choć goście nie stali na straconej pozycji. Lotos kilkukrotnie obejmował prowadzenie w pierwszej partii (8:10, 13:16), ale kędzierzynianie szybko odrabiali straty. Od stanu 20:20 do głosu doszli gospodarze, którzy ostatecznie wygrali pierwszego seta do 22.

Druga i trzecia odsłona to już dominacja mistrzów Polski. Najpierw podopieczni Ferdinando de Giorgiego szybko zyskiwali kilkupunktową przewagę, a potem spokojnie dowozili ją lub powiększali. Świetnie w polu zagrywki spisywał się Mateusz Bieniek. Dobrą robotę w ataku wykonali też Łukasz Wiśniewski, Sam Deroo i Dawid Konarski. Na ZAKSĘ nie było dziś mocnych.

Kędzierzynianie utrzymali pozycję lidera PlusLigi. Na koncie mają 49 punktów - cztery więcej od Resovii i pięć od Skry Bełchatów.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (25:22, 25:15, 25:16)

ZAKSA: Tillie (3), Konarski (13), Wiśniewski (12), Bieniek (10), Deroo (15), Toniutti (5), Zatorski (libero) oraz Czarnowski.
LOTOS: Pietruczuk (8), Schulz (11), Paszycki (5), Gawryszewski (10), Hebda (5), Masny, Gacek (libero) oraz Niemiec, Stępień i Mika.