Mistrzowie Polski śrubują rekordy

ZAKSA Kedzierzyn Kozle - ONICO AZS Politechnika Warszawska

Mają już na koncie 12 zwycięstw z rzędu, a 26 w całym sezonie. Mecz z Politechniką zakończył się w trzech setach, podobnie jak 16 innych spotkań kędzierzynian w sezonie zasadniczym.

Dla drużyny Ferdinando De Giorgiego ostatni czas był wyjątkowo trudny i wymagający. Najpierw grała mecz Ligi Mistrzów w dalekim Biełgorodzie, następnie na własnym parkiecie omal nie straciła punktów z MKS-em Będzin, a w minioną środę po raz drugi przegrała z Biełogorie i zakończyła swój występ w europejskich pucharach. Wydawało się, że ta mnogość spotkań mogła mieć odzwierciedlenie w postawie kędzierzynian w meczu z Politechniką. Przyjezdni, grający bez Pawła Zagumnego, tylko w pierwszym secie byli w stania nawiązać wyrównaną walkę. Przez większą część seta toczyła się walka punkt za punkt, ale w samej końcówce stołeczni siatkarze popełnili zbyt wiele błędów. Dali się też zablokować Mateuszowi Bieńkowi, co było decydującą akcją inauguracyjnej odsłony.

Kolejne dwa sety były już popisem kunsztu mistrzów Polski i nieporadności warszawskiej ekipy. W drugiej partii kędzierzynianie szybko zbudowali wysoką przewagę, która była powiększana przez liczne błędy Politechniki. Problemy z atakiem miał Michał Filip, który w ostatnich meczach był filarem zespołu. Nic nie zmieniło się w trzeciej odsłonie. Dzięki skutecznej grze blokiem ZAKSA całkowicie dobiła przeciwników i bardzo szybko postawiła kropkę nad „i”.

ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE - ONICO AZS POLITECHNIKA WARSZAWSKA 3:0 (25:22, 25:16, 25:12)

KĘDZIERZYN-KOŹLE: Toniutti (5), Deroo (14), Czarnowski (7), Witczak (7), Buszek (10), Bieniek (11), Zatorski (libero) oraz Bociek, Semeniuk. Trener Ferdinando DE GIORGI.

WARSZAWA: Firlej, Samica (7), Wrona (3), Filip (6), Halaba (5), Kowalczyk (5), Olenderek (libero) oraz Smoliński, Łapszyński (1), Świrydowicz, Kwolek (1), Mikołajczak (4). Trener Jakub BEDNARUK.

Sędziowali: Marek Lagierski (Czeladź) i Waldemar Niemczura (Węgierska Górka). Widzów 1300.

I: 9:10, 13:15, 20:19, 25:22.
II: 10:6, 15:10, 20:14, 25:16.
III: 10:5, 15:8, 20:9, 25:12.