Paweł Zatorski: Maraton nie jest nam straszny

Przed mistrzami Polski prawdziwy maraton. Zespół Andrei Gardiniego czekają nie tylko ligowe potyczki, ale również Puchar Polski, Liga Mistrzów i Klubowe Mistrzostwa Świata. - Co roku mamy taki maraton, ale damy sobie radę - mówi libero ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

ZAKSA Kedzierzyn-Kozle - PGE Skra Belchatow
 fot. Paweł Andrachiewicz  /  źródło: Pressfocus

Jerzy MUCHA: W PlusLidze macie już 10 wygranych meczów z rzędu, a kluczem do sukcesów wydaje się zagrywka. Tym elementem zdobyliście aż 14 punktów w niedawnym spotkaniu z MKS Będzin. Pracujecie nad nią na treningach?

Paweł ZATORSKI: - Rzeczywiście, dużo trenujemy serwis, ale akurat w tym elemencie trzeba być cały czas skupionym.

 

Przed wami prawdziwy maraton. Czujecie już w kościach narastające zmęczenie?

Paweł ZATORSKI: - Co roku mamy taki maraton. Do tej pory liga aż tak nie pędziła, co momentami nas dziwiło, bo w grudniu będzie ogromne natężenie meczów. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy wszystkich możliwych terminów.

 

Odpoczynek dopiero w święta Bożego Narodzenia?

Paweł ZATORSKI: - Odpoczynek to słowo, o którym musimy zapomnieć. Wiemy doskonale, ile jest meczów w sezonie, co nas czeka. Podchodzimy bardzo profesjonalnie i nie narzekamy.

 

Jaka jest różnica w treningach Ferdinando De Giorgiego i jego następcy Andrei Gardiniego?

Paweł ZATORSKI: - Różnice są minimalne. U De Giorgiego, który poprowadził nas do dwóch tytułów mistrza Polski, więcej było rygoru. Z kolei Gardini wymaga od nas zaangażowania w każdej sytuacji. To dla niego najważniejsza zasada. Nie ma w jego wypadku tworzenia wokół drużyny miliona innych zasad. Jest tylko jedna…

 

Jesteśmy świeżo po losowaniu Ligi Mistrzów, zagracie z Noliko Maaseik, Arkasem Izmir i TrentinoVolley. Odpadły wam dalekie podróże do Moskwy czy Nowosybirska. To dobra wiadomość…

Paweł ZATORSKI: - Grupa, do której trafiliśmy, jest bardzo ciekawa pod względem sportowym. Oczywiście, cieszymy się, że nasz klub nie będzie musiał wywalać góry pieniędzy na podróże, a my nie będziemy musieli cierpieć w ich trakcie. Tak więc czekają nas trudne, ale i interesujące mecze. A podróże będą odrobinę łatwiejsze.

 

Polski klub jeszcze nie wygrał Ligi Mistrzów, nie licząc zwycięstwa Płomienia Sosnowiec w Pucharze Europy w 1978 roku. Może wreszcie czas na ZAKSĘ?

Paweł ZATORSKI: - Na pewno życzymy sobie tego i marzymy o tym, by wygrać Ligę Mistrzów.

 

Z tej samej kategorii