W Kędzierzynie-Koźlu poczekają na gwiazdy

Za mistrzami Polski pierwsze treningi. - Zaczęliśmy spokojnie, krok po kroku - powiedział Andrea Gardini, szkoleniowiec kędzierzynian.

ZAKSA Kedzierzyn-Kozle - PGE Skra Belchatow
 fot. Lukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Siatkarze ZAKSY od tygodnia przygotowują się do nowego sezonu. W drużynie brakuje najlepszych zawodników, którzy ze swoimi reprezentacjami trenują przed rozpoczynającymi się pod koniec sierpnia mistrzostwami Europy, m.in. rozgrywającego Francuza Benjamina Toniuttiego oraz belgijskiego przyjmującego Sama Deroo.
Dla Gardiniego to jednak żaden problem. - Czekamy na kilku kluczowych zawodników. Do pracy w pełnym składzie pozostało nam sporo czasu. Tak naprawdę komplet na treningach będziemy mieć dopiero na kilka dni przed rozpoczęciem sezonu. Ale to nic nowego, to nieodzowny element naszego życia, nie obawiam się o to - przyznał Andrea Gardini, włoski szkoleniowiec mistrzów Polski.
W zajęciach biorą więc udział młodzi zawodnicy. - Zaczynamy na spokojnie krok po kroku, tak aby również tych zawodników, którzy w okresie wakacyjnym praktycznie nie trenowali, przygotować odpowiednio do sezonu. ZAKSA jest jednym z najlepszych klubów w Europie. Koncentrujemy się na jak najlepszym przygotowaniu do walki na każdym froncie. Ale pewne jest, że będziemy gotowi na wszystko – powiedział szkoleniowiec.
Przygotowania nabiorą tempa we wrześniu. Wówczas przed kędzierzynianami sporo sparingów. Wezmą udział m.in. w turnieju w Elblągu, Memoriale Ambroziaka, Memoriale Leszka Opałacza oraz zagrają spotkanie kontrolne w Mysłowicach z zespołem z Kielc.

 

Z tej samej kategorii