Oddech ulgi w Będzinie i Częstochowie

MKS Bedzin - Jastrzebski Wegiel

W PlusLidze toczy się walka o końcową kolejność sezonu. Ważne zwycięstwa MKS-u Będzin i akademików z Częstochowy.

Będzinianie udanie zakończyli sezon. W Sosnowcu we własnej hali po raz drugi pokonali ekipę ze Szczecina i sezon zakończyli na 11 pozycji.
Goście, choć nie zdołali ugrać nawet seta, w dwóch pierwszych wysoko zawiesili miejscowym poprzeczkę. W premierowej odsłonie wygrywali już nawet 16:12. W MKS-ie w tym czasie szwankowało przyjęcie oraz atak. Jedynie Brazylijczyk Rafael Rodrigues Araujo jakoś sobie radził. Ale nie miał wsparcia w kolegach. W końcówce będzinianie otrząsnęli się z marazmu, złapali rytm i po akcjach Marcina Walińskiego, Zlatana Jordanowa oraz Krzysztofa Rejno zdołali wygrać. Z kolei w drugiej partii Espadom miał nawet dwie piłki setowe. Wtedy klasą błysnął Araujo, który dwukrotnie udanie zaatakował, a decydujący punkt Gospodarze wywalczyli po bloku Rejno.

Akademicy spod Jasnej Góry wykonali pierwszy krok, by zająć 15. miejsce i uniknąć baraży z zespołem I ligi o prawo gry w elicie.
Zwycięstwo 3:2 jest cenne, ale Michał Bąkiewicz i jego podopieczni mogą czuć niedosyt. W pierwszych dwóch partiach AZS wyraźnie górował nad rywalami i miał szansę na wygraną za trzy punkty. W trzecim secie nastąpiło jednak przebudzenie gości, którzy doprowadzili do piątego seta. W tie-breaku znów górą byli gospodarze, ale częstochowianie i tak muszą wygrać w Bydgoszczy, jeśli chcą uniknąć gry w „złotym secie”.
Rewanż za tydzień.

O 11 miejsce
MKS BĘDZIN – ESPADON SZCZECIN 3:0 (25:23, 26:24, 25:15). Pierwszy mecz 3:1. MKS zajął 11 miejsce.

BĘDZIN: Seif (2), Waliński (11), Ratajczak (4), Araujo (10), Peszko (1), Rejno (2), Potera (libero) oraz Stysiał (libero), Jordanow (5), Russell (2), Kowalski (3), Kozub, Roberts (5), Woch (5). Trener Stelio DEROCCO.
SZCZECIN: Kozłowski, Wika (5), Perłowski (3), Kluth (14), Ruciak (6), Zajder (4), Murek (libero) oraz Mihułka (libero), Gałązka (1), Depowki (1), Wołosz (1), Miluszew (1), Sladecek, Cedzyński (1). Trerner Michł GOGOL.
Sędziowali Magdalna Niewiarowska (Ludwinowo Zegrzyńskie) i Jacek Litwin (Kraków). Widzów 1000.
I: 8:10, 10:15, 19:20, 25:23.
II: 10:9, 15:14, 19:20, 25:24, 26:24.
III: 10:7, 15:10, 20:12, 25:15.