Jastrzębianie skomplikowali sobie życie. W tabeli bardzo ciasno

Jastrzębski Węgiel rozczarowywał w tym sezonie zbyt często i dlatego kibice „Pomarańczowych” ciągle obawiają się o miejsce w pierwszej szóstce. Dziś o 18.00 podejmie Cerrad Czarnych Radom.

Maciej Muzaj
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Niedawne wyniki nikogo w Jastrzębiu-Zdroju nie napawają optymizmem. Wprawdzie drużyna prowadzona przez Ferdinando De Giorgiego pokonała Indykpol AZS Olsztyn, ale w minioną niedzielę nie byłą w stanie wygrać nawet seta w Lubinie. I właśnie dzięki temu „Ponarańczowi” zaprosili do rywalizacji o miejsce w pierwszej szóstce rozgrywek po fazie zasadniczej, czyli do walki o fazę play off, drużynę Cuprum. Obecnie sytuacja jest dość skomplikowana, chociaż możemy założyć, że pierwsze cztery zespoły sprawy już nie pokpią.

 

Jest bardzo ciasno

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów, ONICO Warszawa i Trefl Gdańsk wyrobiły sobie na tyle dużą przewagę, że tylko jakiś kataklizm mógłby pozbawić je walki o medalowe pozycje. Dalej już tak klarownie nie jest. Różnica pomiędzy piątą w tabeli Asseco Resovią, a ósmym zespołem Cuprum Lubin wynosi obecnie tylko cztery punkty. Jastrzębianie zajmują aktualnie siódmą pozycję i mają tyle samo „oczek”, co szósty Indykpol, czyli 39. – W lidze zrobiło się bardzo ciasno. Każdy najbliższy mecz będzie walką o wszystko. Widocznie tak nam jest w tym sezonie pisane, że musimy stale grać pod presją. Na pewno czeka nas bardzo ciężki mecz ze względu na naszą grę. Musimy znaleźć nasz rytm, naszą siatkówkę i nie tracić w łatwy sposób punktów. Radom jak i każdy inny rywal w tej lidze wie, że mamy swoje problemy i można z nami grać. Dlatego uważam, że kluczem będzie skupienie się na tym, co będzie po naszej stronie siatki – przyznał Grzegorz Kosok, kapitan Jastrzębskiego Węgla.

 

Rozpiska nie tak trudna

Doświadczony siatkarz, były reprezentant Polaki i olimpijczyk z Londynu, niedawno powrócił do gry po kontuzji i trzeba przyznać, że bardzo go brakowało. – Niech kibice trzymają za nas kciuki, a my zrobimy wszystko, by znaleźć się w tej „szóstce” i aby ten koniec sezonu zarówno dla nich, jak i dla nas był szczęśliwy – obiecał katowiczanin, który doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że przed jego zespołem niezwykle ciężkie tygodnie. Patrząc na rozkład jazdy zespołów, które walczą o miejsca w pierwszej szóstce, to na chwilę obecną nie jest łatwo stwierdzić, która z drużyn ma najłatwiejszą rozpiskę. Jastrzębianie jednak nie powinni narzekać, bo do końca sezonu zmierzą się z zespołami, które zdecydowanie pozostają w ich zasięgu. Najtrudniejszym rywalem wydaje się ONICO Warszawa. Tymczasem Resovia również zmierzy się z zespołem ze stolicy, a ponadto, już w najbliższej kolejce, zagra z Cuprum Lubin. Mecz ten może mieć niebagatelne znaczenie dla układu sił w końcówce fazy zasadniczej.

 

Na oczach selekcjonera

Dzisiejsze spotkanie w Jastrzębiu-Zdroju, „na żywo”, obejrzy nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Vital Heynen. – Nie jest to przypadkowa wizyta. Vital obserwuje zawodników, ale na razie trzeba się domyślić, o kogo chodzi, gdyż lista powołanych do kadry nie została jeszcze ogłoszona – uśmiecha się Mariusz Szyszko, były siatkarz, a obecnie rzecznik prasowy naszej drużyny narodowej. Można jedynie strzelać, że w kręgu zainteresowania belgijskiego trenera znajdują się przede wszystkim zawodnicy Jastrzębskiego Węgla. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie, jeszcze w kadrze Ferdinando De Giorgiego, występowali Jakub Popiwczak i Maciej Muzaj.

 

ZAGRAJĄ

Resovia: z Cuprum (d), z Radomiem (w), z Łuczniczką (d), z ONICO (w), z Katowicami (d), z Będzinem (w), z Espadonem (d).

Olsztyn: z Treflem (w), z Cuprum (w), z Radomiem (d), z Łuczniczką (w), z ONICO (d), z Katowicami (w), z Będzinem (d).

Jastrzębie: z Radomiem (d), z Łuczniczką (w), z ONICO (d), z Katowicami (w), z Będzinem (d), z Espadonem (w), z Kielcami (d).

Cuprum: z Resovią (w), z Olsztynem (d), z Treflem (w), z Radomiem (w), z Łuczniczką (d), z ONICO (w), z Katowicami (d).

 

Z tej samej kategorii