Postawili na Ukraińca. Kapelus na dłużej w GKS-ie

Serhij Kapelus pozostaje w katowickim klubie na kolejny sezon. - Wszystko mi się tu podoba - powiedział ukraiński przyjmujący po podpisaniu nowej umowy. Kadra GieKSy liczy już 12 zawodników.

Cerrad Czarni Radom - GKS Katowice
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Kapelus to doświadczony 34-letni przyjmujący. Był  jednym z filarów GieKSy. Zagrał we wszystkich 32 spotkaniach, w których zdobył 385 punktów (331 atakiem, 32 blokiem i 22 zagrywką). Otrzymał też cztery statuetki MVP meczu, a wielokrotnie był kluczową postacią zespołu. - Wszystko mi się tu podoba. Polubiłem chłopaków i mam z nimi dobry kontakt, podobnie jak ze sztabem szkoleniowym i pracownikami klubu. Wszystko układało się bardzo dobrze, więc dziwne z mojej strony byłoby to, gdybym nie chciał przedłużyć umowy – powiedział Kapelus. - Pierwszy sezon był dla nas wszystkich sprawdzianem i myślę, że zdaliśmy go z dobrą oceną. Kolejny sezon będzie jednak trudniejszy. Chcę grać jak najlepiej, pomagać zespołowi zdobywać jak najwięcej punktów. Chcemy iść do przodu i zająć wyższe miejsce – dodał.

 

Działacze też nie kryją zadowolenia z podpisania umowy. - Budujemy zbilansowaną drużynę pod względem młodości i doświadczenia. Serhij przez lata swojej gry zdobył ogromny bagaż doświadczeń. Świetnie wkomponował się w drużynę, jesteśmy bardzo zadowoleni z jego postawy i cieszymy się, że zostaje z nami - podsumował Dariusz Łyczko, menedżer siatkarskiej sekcji GKS-u.

 

Kapelus to piąty gracz, który zdecydował się na przedłużenie umowy z katowickim klubem. Wcześniej uczynili to: Tomasz Kalembka, Bartłomiej Krulicki, Rafał Sobański, Adrian Stańczak i Karol Butryn.


Dodajmy, że nowymi graczami w katowickim klubie zostali słowacki środkowy Emanul Kohut oraz młody rozgrywający Marcin Komenda. Z zespołu odeszli natomiast obaj obcokrajowcy Marco Falaschi i Gert Van Walle.

Z tej samej kategorii