Wojciech Sobala: To dla nas ważny i trudny okres

- W marcu praktycznie przez cały czas będziemy grać co trzy, cztery dni. Kalendarz jest bardzo wypełniony, a to bardzo ważny okres, bo walczymy o pierwszą szóstkę, no i chcemy powalczyć z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w Lidze Mistrzów. Wspaniale byłoby znaleźć się w Top 6, a bycie w Final Four to już wielkie marzenie - mówi środkowy Jastrzębskiego Węgla.

Jastrzebski Wegiel - Zenit Kazan
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

JAKUB KUBIELAS: Środowy mecz z Radomiem zakończył się waszym zwycięstwem, ale nie obyło się bez pewnego zawahania, bo drugi set padł łupem rywala. I to zdecydowanie.

WOJCIECH SOBALA: - Ta druga partia nam istotnie nie wyszła. Zespół z Radomia kilka razy mocniej „kopnął” nas zagrywką i odskoczył. W pozostałych setach graliśmy jednak dobrze. Łapaliśmy przewagę, którą potrafiliśmy utrzymać do końca. Najważniejsze, że trzy punkty zostały w Jastrzębiu. To ważne, zwłaszcza po poprzednim przegranym 0:3 w Lubinie.

 

W tamtym spotkaniu zagraliście zdecydowanie poniżej waszych możliwości.

WOJCIECH SOBALA: - Starcie z Cuprum było kontynuacją meczu w Berlinie, gdzie w czwartym i piątym secie gra nam zupełnie nie szła. Jakby na to nie patrzeć mamy ostatnio bardzo dużo meczów do rozegrania. Czasu na regenerację nie ma prawie w ogóle.

 

Jastrzębski Węgiel nie może sobie jednak pofolgować, bo walczy o wysokie cele. W dodatku nie tylko na jednym froncie, kibice zacierają już ręce na Ligę Mistrzów i starcie z odwiecznym rywalem.

WOJCIECH SOBALA: - W marcu praktycznie przez cały czas będziemy grać co trzy, cztery dni. Kalendarz jest bardzo wypełniony, a okres to bardzo ważny, bo walczymy o pierwszą szóstkę, no i chcemy powalczyć z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w LM. Wspaniale byłoby znaleźć się w Top 6, a bycie w Final Four to już wielkie marzenie. Ale czemu nie?

 

Nie jesteście faworytem starcia z ZAKSĄ, ale przecież znacie się z tym zespołem, jak z mało którym. Unikacie przy tym dalekiego wyjazdu.

WOJCIECH SOBALA: - Dodałbym jeszcze do tego, że mamy byłego trenera zespołu z Kędzierzyna. Wiadomo, że tam się pozmieniało kilka elementów, ale mózg zespołu, czyli Benjamin Toniutti, został. To znakomity rozgrywający i na pewno będzie próbował nas zaskoczyć. Cóż, cel jest prosty - trzeba wygrać za trzy punkty w Jastrzębiu, później ugrać dwa sety i jest się w Top 6.

 

Ambitne założenie, które oznacza, że już po meczu z Radomiem rozpoczynacie operację „Kędzierzyn-Koźle”? Zapominając o meczu z Łuczniczką?

WOJCIECH SOBALA: - Absolutnie nie. Trener na każdym kroku podkreśla nam, że najważniejszy jest kolejny mecz i dlatego koncentrujemy się na starciu w Bydgoszczy. Wiemy, że nie ma łatwych meczów już do końca sezonu, bo każdy gra o coś. Dlatego trzeba być bardzo skoncentrowanym na każdym przeciwniku.

 

Z tej samej kategorii