Rafael Araujo: Uwierzyć w siebie

Bardzo się staramy, ale nie wszystko nam wychodzi. Często koncentracji, dlatego tracimy punkty seriami - mówi atakujący MKS-u Będzin.

Trefl Gdansk - MKS Bedzin
 fot. Piotr Matusewicz  /  źródło: Pressfocus

Brazylijczyk należy do najlepszych zawodników drużyny z Zagłębia Dąbrowskiego. Jest jej najlepiej punktującym (16,9 punktu na mecz) i 6. graczem w rankingu najlepszych atakujących ligi.

 

JERZY MUCHA: W ostatnim czasie nie idzie wam najlepiej - z czterech ostatnich spotkań wygraliście tylko raz. Po porażce w Kielcach w klubie było nerwowo?

RAFAEL ARAUJO: - Nikt nie jest zadowolony z dotychczasowych wyników, bo mamy znacznie większy potencjał i możliwości niż wskazuje na to miejsce w tabeli (12 - przyp. red.). Bardzo się staramy, ale nie wszystko nam wychodzi. Nie gramy źle, jednak brakuje nam często koncentracji i tracimy punkty seriami. Bywały takie mecze, że prowadziliśmy wyraźnie i przegrywaliśmy nie tylko sety, ale i całe spotkanie. Ostatnio przegraliśmy w Kielcach, ale nie uważam, że byliśmy gorsi. To się jednak zmieni. Odbyliśmy w klubie męskie rozmowy i mam nadzieję, że przełamanie nastąpi już w sobotę z BBTS-em.

 

To samo myślą z pewnością gracze z Bielska-Białej, którzy w tym sezonie jeszcze nie zaznali smaku zwycięstwa.

RAFAEL ARAUJO: - Mimo że zajmują oni ostatnie miejsce w tabeli, łatwo nie będzie. Mają problemy, ale grają ciekawą siatkówkę. Brakuje im tylko zwycięstw. My też nie błyszczymy, a po wspomnianej wpadce w Kielcach koniecznie musimy się teraz zrehabilitować. Przede wszystkim musimy udowodnić sobie i naszym kibicom, że potrafimy grać w siatkówkę.

 

BBTS dla was nie ma chyba zbyt wielu tajemnic. Graliście z nim przed sezonem sparing i wygraliście w czterech setach. Jak będzie teraz?

RAFAEL ARAUJO: - Wygraliśmy wtedy 3:1 i tak sam wynik przyjąłbym teraz z zadowoleniem. Nam chodzi o 3 punkty i musimy je zdobyć za wszelką cenę.

 

Mimo że oba zespoły znajdują w dole tabeli, zapowiada się w sobotę ciekawy spektakl.

RAFAEL ARAUJO: - Poziom gry obu drużyn jest podobny, ale... mimo wszystko umiejętnościami przewyższamy BBTS. W zespole jest mobilizacja i koncentracja, po Kielcach długo rozmawialiśmy z sobą i trenerem. On w nas wierzy, a my wierzymy w swoje umiejętności. Pozostaje nam udowodnić to na parkiecie.

Z tej samej kategorii