Święto w Spodku. Będzie rekord?

Siatkarski Mecz Roku - tak reklamowane jest dzisiejsze starcie GKS-u Katowice z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Czy zespół Piotra Gruszki stanie na wysokości zadania?

GKS Katowice - Luczniczka Bydgoszcz
 /  fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Katowiczanie podczas swojej dotychczasowej przygody z PlusLigą niejednokrotnie już zaskakiwali całą siatkarską Polskę. W tym sezonie także już błysnęli, m.in. wygrywając z Treflem w Gdańsku 3:0, a ostatnia seria pięciu zwycięstw wywindowała ich do ścisłej czołówki tabeli ekstraklasy. GKS ma jednak na liście kilka zespołów, których jeszcze nie pokonał w niespełna półtorarocznej przygodzie z PlusLigą. Na niej znajduje się m.in. PGE Skra Bełchatów, z którą katowiczanie przegrali w minioną sobotę, a także ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która będzie rywalem zespołu Piotra Gruszki w dzisiejszy wieczór.

 

Nie zadowolą się setem
Siatkarze GKS-u do tej pory nie tylko nie pokonali kędzierzynian, ale nie wygrali z nimi nawet seta, choć ich zeszłoroczne spotkanie w hali Azoty również zapadło w pamięci. ZAKSA wygrała 3:0, ale każdy z setów kończył się na przewagi w okolicach 30-ego punktu.

 

Tym razem katowiczanie staną naprzeciw mistrza Polski, który w tym roku jeszcze nie przegrał, a stracił tylko jeden punkt. Mimo postawy rywala siatkarze GieKSy chcą odegrać w dzisiejszym meczu znaczącą rolę.

 

- Nie zadowoli nas wygrana jednego seta. Chcemy urwać rywalom punkty i pozytywnie nakręcić się przed kolejnymi trudnymi meczami - zapewnia Karol Butryn, atakujący GKS-u.

 

Odczarować Spodek
Dla zespołu Piotra Gruszki będzie to drugi mecz w Spodku w tym sezonie. Pierwsze starcie zakończyło się totalną klapą, bowiem gospodarze przegrali z Łuczniczką Bydgoszcz, która do ligowych potentatów się nie zalicza. Czy teraz będzie inaczej?

 

- To fakt, nie trenujemy w Spodku, ale z pewnością znamy już tę halę bardziej niż ZAKSA. Pokazaliśmy już w tym sezonie, chociażby w Gdańsku, że potrafimy zmusić rywali do błędu, więc dlaczego nie miałoby być inaczej w Spodku? - zastanawia się Butryn, który ma na swoim koncie występy w barwach ZAKSY w Młodej Lidze.

 

Kibice to nie frazes
Niezależnie od końcowego wyniku w Spodku szykuje się spora gratka dla kibiców. Katowiczanie nawet w ostatnim meczu z PGE Skrą pokazali, że potrafią walczyć z najlepszymi i gdyby nie przegrane końcówki, to mogliby się pokusić w Bełchatowie o zwycięstwo.

 

Przed własną publicznością GKS może osiągnąć nieco więcej, o czym mówił trener Piotr Gruszka podczas niedzielnego spotkania z kibicami w Galerii Katowickiej.

 

- Proszę mi wierzyć, że wsparcie kibiców jest dla zespołu ważne. To nie jest zwykły frazes, z kibicami możemy osiągnąć bardzo wiele i mam nadzieję, że zaprezentujemy to we wtorek - podsumował Piotr Gruszka. - Kibice z pewnością dopiszą i razem możemy stworzyć niezapomniane widowisko - dodał Karol Butryn.

 

 

LICZBY

2
To liczba transferów pomiędzy GKS-em a ZAKSĄ w tegorocznym okienku transferowym. Z Kędzierzyna-Koźla do Katowic przyszedł atakujący Dominik Witczak, a w drugą stronę powędrował rozgrywający Marco Falaschi.

4
Tyle razy GKS mierzył się z ZAKSĄ - dwukrotnie w PlusLidze i dwukrotnie w Memoriale Leszka Opałacza w Niemodlinie. Za każdym razem lepsi byli mistrzowie Polski.

12
Tyle punktów dzieli w tabeli oba zespoły. Katowiczanie rozegrali o jedno spotkanie mniej.

5000
To rekord jeśli chodzi o frekwencję na meczu katowickiej drużyny. W zeszłym roku tyle osób oglądało w Spodku mecz GKS - Jastrzębski Węgiel.

 

Z tej samej kategorii