„Miedziowe” akcenty na początek sezonu

Przed kamerami Polsatu Sport rozpoczną nowy sezon PlusLigi siatkarze będzińskiego MKS-u. Podopieczni Stelio DeRocco zagrają dziś w Lubinie z miejscowym Cuprum. - Jesteśmy gotowi do inauguracji rozgrywek - przyznali trenerzy zespołu z Będzina.

MKS Bedzin
 fot. mksbedzin.pl  /  źródło: Materiał prasowy

W międzysezonowej przerwie w szeregach szóstej siły poprzedniego sezonu doszło do kilku roszad personalnych. Drużynę ze stolicy Dolnego Śląska opuściło m.in. trio doświadczonych zawodników: rozgrywający Grzegorz Łomacz, środkowy Marcus Bohme i libero Paweł Rusek.


W ich miejsce włodarze „miedziowych" zakontraktowali Michala Masnego, Przemysława Smolińskiego i Bartosza Makosia. Świeżość do ekipy z Lubina wnieśli również atakujący Adrian Patucha oraz dwaj przyjmujący Milos Terzić i Filip Biegun.

 

Latem nastąpiła zmiana także na ławce trenerskiej Cuprum. Miejsce rumuńskiego selekcjonera reprezentacji Estonii, Gheorghe Cretu zajął Francuz Patrick Duflos, pracujący ostatnio w katarskim Al-Arabi, któremu w prowadzeniu lubinian asystuje były szkoleniowiec MKS-u Będzin, Tomasz Wasilkowski. Kolejnym będzińskim akcentem w sztabie trenerskim „miedziowych" jest statystyk Mateusz Musiał.

 

W kończącym się okresie przygotowawczym będzinianie dwukrotnie sparowali w Lubinie, teraz czas na trzecie - już oficjalne - starcie.
- Dzięki sparingom lepiej poznaliśmy halę, czym zyskaliśmy pewność siebie przed piątkowym meczem. Znamy wartość swoich umiejętności, ale w żadnym wypadku nie zlekceważymy Cuprum. To mocny zespół, który mimo wielu zmian w składzie, z pewnością okaże się wymagającym rywalem - podsumował sztab szkoleniowy MKS-u.

 

W poprzednim sezonie „miedziowi" pokonali własną publicznością będziński zespół 3:0, ale w Sosnowcu lepsi okazali się będzinianie (3:2).

 

Cuprum Lubin - MKS Będzin, piątek, godzina 18.00

 

Z tej samej kategorii