Hit na zakończenie

To najważniejsze wydarzenie ostatniej kolejki sezonu zasadniczego Plus Ligi. Wicemistrz kraju Asseco Resovia podejmuje broniącą tytułu ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.

ZAKSA Kedzierzyn-Kozle - Effector Kielce
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Dla kędzierzynian spotkanie - oprócz prestiżu - nie ma wielkiego znaczenia, bo są pewni zajęcia pierwszego miejsca.
O co walczyć mają natomiast rzeszowianie: wygrana pozwoli im utrzymać drugą pozycję w tabeli, co z kolei oznacza lepsze rozstawienie w play offie. - Chcemy wygrać. Nie będziemy kalkulować, że do zajęcia drugiego miejsca wystarczy nam jeden punkt. Gramy o całą pulę - powiedział Thibault Rossard, przyjmujący Resovii.
W Kędzierzynie-Koźlu już od dłuższego czasu trwają przygotowania do play offu. - Mamy komfort, gdy niektóre drużyny wciąż biją się o czołowe miejsca. Na zajęciach trenerzy nieco bardziej nas przyciskają, trenujemy ciężej, żeby efekty w postaci dobrej formy przyszły już na półfinały – stwierdził Dominik Witczak, atakujący ZAKSY.
W tym roku w fazie play off rozgrywane zostaną tylko dwa mecze. Pierwszy z nich odbędzie się na terenie drużyny, która po fazie zasadniczej zajmie w tabeli niższe miejsce, a rewanż i ewentualny złoty set w hali zespołu z wyższej lokaty.

 

Z tej samej kategorii