Niewykorzystana szansa "Pomarańczowych". Porażka w Gdańsku z Treflem

Jastrzębski Węgiel przegrał na wyjeździe z Treflem Gdańsk 2:3, choć prowadził już 2:0, a w trzecim secie miał 3 piłki meczowe.

Trefl Gdansk - Jastrzebski Wegiel

Podopieczni Ferdinando de Giorgiego dość gładko rozprawili się z rywalem w pierwszych dwóch setach. Trzecia partia była bardziej wyrównana, ale "Pomarańczowi" byli bliscy wygrania tego meczu. Nie wykorzystali jednak trzech piłek meczowych i gospodarze poczuli swoją szansę. Trefl ostatecznie zwyciężył tej partii, a potem doprowadził do tie-breaka. Prowadził już 6:1, a potem spokojnie kontrolował sytuację, choć jastrzębianie walczyli o odrobienie straty (zbliżyli się nawet na dwa punkty). Ostatecznie zdobywcy Pucharu Polski zwyciężyli w piątym secie 15:13 i w całym meczu 3:2.

Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel 3:2 (20:25, 18:25, 28:26, 25:19, 15:13)

TREFL: Schulz, Sanders, Nowakowski, McDonnell, Mika, Szalpuk, Majcherski (libero) oraz Gunter, Kozłowski, Niemiec, Ferens, Jakubiszak, Olenderek (libero)

JW: Muzaj, Kampa, Boruch, Sobala, De Rocco, Hidalgo Oliva, Popiwczak (libero) oraz Ernastowicz, Quiroga