Gładkie zwycięstwo ZAKSY

ZAKSA Kędzierzyn Koźle w obecnym sezonie PlusLigi jest nie do zatrzymania. Mistrz Polski pokonał u siebie Cerrad Czarni Radom bez straty seta.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Indykpol AZS Olsztyn
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Siatkarze z Kędzierzyna od początku meczu chcieli pokazać przyjezdnym, że w starciu z nimi nie mają absolutnie żadnych szans. Już w pierwszej partii wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, prezentując wysoką skuteczność w ataku (76 procent). Kolejny set był bardziej wyrównany - dość długo jego wynik oscylował wokół remisu, m.in. dzięki dobrej grze Wojciecha Żalińskiego i Tomasza Fornala. W końcówce ZAKSA włączyła jednak wyższy bieg i wygrała całą partię do 20.

 

Najbardziej emocjonująco było zaraz po przerwie. Choć mistrz Polski prowadził już 14:11, a później 23:20, po raz kolejny swój zespół poderwał do walki Żaliński. Czarni doprowadzili do gry na przewagi, mieli nawet piłkę setową, ale po raz kolejny zwycięsko wyszli podopieczni Andrei Gardiniego, którzy wygrali 30:28 i całe spotkanie 3:0.

 

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:17, 25:20, 30:28)

 

ZAKSA: Toniutti, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Torres, Deroo, Zatorski (libero) oraz Jungiewicz.

CZARNI: Teriomienko, Ostrowski, Żaliński, Filip, Droszyński, Fornal, Watten (libero) oraz Ziobrowski, Huber, Kwasowski, Rybicki.

Z tej samej kategorii