Emocje tylko w trzecim secie. MKS wyjeżdża z Gdańska z niczym

MKS Bedzin - PGE Skra Belchatow

MKS Będzin w meczu 17. kolejki PlusLigi przegrał w Gdańsku z Lotosem Trefl 0:3.

Dwa pierwsze sety toczyły się według podobnego scenariusza - gospodarze szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę i do końca partii byli dla będzinian nieuchwytni.

Sytuacja zmieniła się w trzecim secie, w którym MKS podjął wyrównaną walkę z Lotosem. Choć na początku podopieczni Andrei Anastasiego znów odjechali rywalom, ci zdołali odrobić straty, a nawet wywalczyć piłkę setową (przy stanie 25:24). W końcówce zimną krew zachowali jednak gospodarze, zdobywając trzy punkty z rzędu.

Lotos Trefl Gdańsk - MKS Będzin 3:0 (25:21, 25:19, 27:25)

LOTOS: Pietruczuk, Schulz, Paszycki, Gawryszewski, Hebda, Masny, Gacek (libero) oraz Stępień, Romać, Niemiec.

MKS: Waliński, Kozub, Ratajczak, Peszko, Rejno, Araujo, Potera (libero) oraz Yordanov, Peszko, Seif, Piotrowski, Woch, Russell.